Spisovatel a především otec Mike Berry na svém blogu vysvětlil všem jeho čtenářům, proč je jeho žena pro něj důležitější než vlastní děti. Tento názor by měl být v každé rodině. S tím ale nesouhlasí asi polovina jeho čtenářů, kteří ho za to zkritizovali. Ta druhá polovina souhlasila s jeho myšlenkami.

Mike a jeho manželka vychovávají osm adoptovaných dětí

Manželé jsou sedmnáct let a vychovávají celkem osm adoptovaných dětí. Spisovatel zdůraznil, že nikdy své děti nezanedbával a miluje je celým svým srdcem, ale jeho žena zůstane pořád na prvním místě. Jaké jsou důvody tohoto rozhodnutí? Zdravé manželství je podle něj základem šťastného domova.

Děti nejsou podle něj základním kamenem rodiny. Jsou ale jeho velkou součástí. Nejdůležitější součástí jste vy a váš partner. Je to vaše odpovědnost a děti by měly následovat váš příklad. Než děti přišly, existovali jste jen vy a partner. Zamilovali jste se, celou noc jste byli schopni spolu mluvit nebo telefonovat a v určitém okamžiku jste se rozhodli být spolu až do konce života.

Nakonec jste společně vytvořili rodinu a objevili se krásné děti, které milujete ze všeho nejvíc. I tady by ale manželství nemělo být opomíjeno a stále ho udržovat krásné. Nic netrvá věčně. Přijde chvíle, kdy děti vyrostou a opustí rodný dům. Spisovatel se rozepsal o tom, že v jeho domě není místo pro dospělého člověka.

Vztah s jeho ženou musí být stále silný a důvěrný jako na začátku

Když dítě opustí domov, založí si novou rodinu a vychovává vlastní děti, vztah s manželkou by měl být takový, jako byl na začátku. Abychom takovou budoucnost zajistili, je nutné na vztahu neustále pracovat. Manželství by mělo být prioritou, i když je to někdy obtížné.

Děti se od nás učí, proto bychom jim měli ukazovat, co děláme a jak se máme rádi. Sledují každý náš pohyb a cítí každou negativní i pozitivní reakci našeho těla na dané situace. Proto by každý měl chtít, aby jeho manželství nebo partnerství bylo pro děti příkladem. Proto je pro spisovatele žena důležitější než jeho děti. Naše děti nás potřebují a jsou mnohem důležitější než záliby, práce nebo přátelé. Měli bychom se o ně starat, jak nejlépe umíme, ale nesmíme na úkor toho zanedbávat partnerský vztah. Když děti vidí, jak se jejich rodiče milují, vědí, že je milují i jejich rodiče.

Sdílejte článek