Domů DOMÁCNOST Mřížku na sporáku jsem neuměla nikdy dobře vyčistit. Pak jsem objevila tento...

Mřížku na sporáku jsem neuměla nikdy dobře vyčistit. Pak jsem objevila tento jednoduchý trik a můj sporák vypadá jako nový!

Vaření je jedna věc, ale čištění sporáku druhá. Někdy se jen těžko umíme dopracovat k tomu, aby náš sporák vypadal jako nový. Největší problém je kovová mřížka, na níž se nečistoty velmi rádi drží. Hlavně spálený tuk!

K čištění mastných povrchů často používáme chemické prostředky, které jsou přímo určeny k odstranění mastnoty. Často jsou to ale agresivní produkty, které mají štiplavý zápach a to ani nemluvíme o škodlivých účincích na pokožku.

My Vám však přinášíme babskou radu jak na čištění sporáku přírodní cestou!

Co budete potřebovat?

  • jedlou sodu
  • rostlinný olej
  • sůl

Jak na to?

Náš trik spočívá ve speciálním oleji. Stačí, když si v misce smícháte jedlou sodu, rostlinný olej a sůl. S touto pastou vydrhněte povrch mřížky, ale i sporáku a uvidíte, jak se bude lesknout. Následně setřete dočista mokrou houbou a máte hotovo!

Rychlé a účinné uklízení přejeme!

Kam dál?

9 způsobů, jak Vám může pomoci běžný citrón. Je to skvělý tahák pro Vaše zdraví i krásu!

Chcete v kuchyni působit jako profesionál? Zde je 14 chytrých triků, které Vám s tím pomůžou!

Děsí Vás pohled na Vaší lednici pokaždé, když ji otevřete? Zde je 10 brilantních triků, jak efektivně zorganizovat Vaší lednici!

10 příznaků, že je to více než jen stres! Zde je návod, jak zjistit, zda jsou Vaše problémy hlubší než běžná úzkost!

Když vaříte těstoviny, cedíte je, a zbavujete se tak veškeré zakalené vody? Zde je zcela zásadní důvod, proč byste to už nikdy neměli udělat!

Další články