Tento muž byl mrtvý 45 minut, úžasná věc, kterou zažil v posmrtném životě. Nejenom lékaři byli šokováni tím, jak je něco takového možné.

Lékaři z nemocnice v americkém Ohiu zažili neuvěřitelný šok. Muž, kterého před hodinou prohlásili za mrtvého, se probral a kráčel jim vstříc. Zatímco lékařské poučky tvrdí, že už po pěti minutách bez kyslíku mozek odumírá, tento muž se probral a bez známek poškození či trvalých následků si dál vesele kráčí po světě. Jednačtyřicetiletý řidič kamionu, který na čtyřicet pět minut zemřel na infarkt, pak natočil video, na němž vypráví své neuvěřitelné zážitky ze záhrobí.

Brian Miller pracuje jako řidič kamionu a jednoho dne při své práci pocítil ostrou bolest v hrudi. Ihned si s hrůzou uvědomil, co se stalo a vytočil číslo nouzové telefonní linky, aby si přivolal rychlou záchrannou službu. Po příjezdu sanitky lékař velmi rychle zjistil, že Brianovi zablokovaná céva znemožnila přístup krve do srdce a způsobila infarkt.

Lékaři jej rychle dopravili do nemocnice a zahájili jeho oživování. Přes veškerou snahu lékařů se mužův stav velmi rychle zhoršoval a během pouhých dvou minut došlo k zástavě srdce. Ačkoliv zdravotníci udělali vše, co bylo v jejich silách a možnostech pro záchranu Brianova života, jeho krevní pumpu už jim se zpátky nahodit nepodařilo. Další snahy o resuscitaci řidiče kamionu lékaři vzdali a prohlásili muže za mrtvého.

Čtěte také: Tento třešňový koláč je osvědčenou klasikou jak v chuti, tak i v jednoduchosti přípravy

Kde ostatní příběhy končí, tento pokračuje

Zatímco v jiných případech po podobné situaci následuje už jen záznam o skonu, pitva a pohřeb, v tomto případě na tyto kroky vůbec nedošlo. Stalo se totiž něco, co nikdo nečekal a co nechalo nemocniční personál v němém úžasu zírat s otevřenou pusou.

Po dlouhých čtyřiceti pěti minutách po smrti totiž Brian Miller otevřel oči a sestoupil z umrlčího lůžka, čímž všem přítomným samotným také málem způsobil infarkt. Sice už bylo popsáno mnoho případů probuzení lidí po klinické smrti, nikdy ale jejich stav netrval tak dlouho jako právě v případě Briana. Pro lékaře je tato situace dosud zkrátka nepochopitelná.

Oněmělým lékařům i lidem na sociálních sítích prostřednictvím videa popsal, co úžasného při pobytu v meziprostoru oddělujícím život a smrt zažil. Podle jeho slov to bylo nádherné a od té chvíle už se dál nikdy nebude bát smrti.

„Vybavuji si, že jsem uviděl světlo veprostřed absolutní temnoty a v pozadí toho světla byla louka plná květin. Pak se vedle mě objevila má matka, která nedávno zemřela. Její tvář byla hladká a vyzařovala štěstí a cosi slovy nepopsatelné. Vzala mě za paži a řekla, že tam s ní ještě nemůžu zůstat a musel jsem se vrátit. Pak už jen vím, že jsem se probral na nemocničním lůžku v temné místnosti,“ vypráví na videu Brian, který je neskonale šťastný, že se vrátil k životu, ale i že se setkal se svou matkou.