MS 2024: Češi Švédsko rozdrtili 7:3. Ve Švédsku se mluví o velké ostudě a vzdávají hold našim!

Zápas mezi Českou republikou a Švédskem byl obávaný duel. Přesto čeští fanoušci doufali, že tentokrát to konečně dopadne a Češi zvítězí, i když Švédové jim pravidelně dělají problémy. K velkému překvapení všech se však zápas zcela obrátil a Česko nad Švédskem zvítězilo výsledkem 7:3. Tato nečekaná a skoro až skandální prohra je nyní ústředním tématem ve švédských médiích, která nešetří kritikou na adresu reprezentace.

Zhroucení oslavované švédské obrany

Švédská média se shodují, že největší problémy měla v utkání právě oslavovaná švédská obrana.Ta se v daný moment zcela zhroutila. Deník Expressen například hovoří o „lajdácké, chybující a nedbalé“ obraně, přičemž většina gólů Česka padla poté, co si švédští obránci vůbec nehlídali české útočníky. Komentátor Hans Abrahamsson přiznává, že bylo „bolestivé to sledovat“, když byla obranná hra Švédska poprvé vážně testována.

Šok a zklamání ve Švédsku

Švédská média se shodují, že výsledek utkání byl pro Tre Kronor opravdovou noční můrou. Server Aftonbladet píše, že se švédský tým „zhroutil jak domeček z karet“ a dodává, že euforická atmosféra v pražské O2 areně měla nepochybně vliv na psychiku hráčů. Abrahamsson pak v komentáři přiznává, že před zápasem se nejvíce obával, že Švédové nedokážou dát dostatek gólů, místo toho ale došlo k „obrannému kolapsu“ a „trapnému debaklu“.

Čtěte také: Sandra Nováková se svlékla pro Playboy! Manželovi splnila sen! Vždy chtěl mít holku z Playboye! (Video)

Ztráta respektu a prestiže

Švédská média se shodují, že dnešní debakl bude mít značné dopady nejen na aktuální turnaj, ale i na budoucí prestiž a respekt. Deník Expressen hovoří o „cupování reprezentace na kusy“ v komentářích a zdůrazňuje, že drtivá porážka od Česka v semifinále je pro Švédy velkým ponížením.

Nedostatky v disciplíně a herní kázni

Švédská média poukazují také na nedostatky v disciplíně a herní kázni švédského týmu. Například zmiňují nepískaný faul Jana Rutty na Isaca Lundeströma, který měl mít podle komentátorů určitý vliv na průběh utkání. Celkově pak hodnotí výkon Švédska jako výrazně chybový a nedbalý, což se zcela neslučuje s image dokonale organizovaného a disciplinovaného týmu, kterou Tre Kronor dlouhodobě budují.

Překvapivá dominance Čechů

Švédská média nešetří uznáním pro výkon českého týmu, který zcela dominoval průběhu utkání. Deník Expressen píše, že Česko předvedlo „opravdu kvalitní“ výkon a dokázalo zcela zničit oslavovanou švédskou obranu. Zmiňují také euforickou atmosféru v pražské O2 areně, která nepochybně hrála ve prospěch domácího týmu.

Zdroj: Express.cz