MUDr. Martina Kopáčová upozorňuje všechny ženy i muže starší 30 let: Pijte každé ráno vodu s citronem – léčí akné, chrání ledviny, posílí imunitu, zatočí s nadváhou, odstraní vrásky…

Pomerančový džus, croissant s máslem nebo kousek bábovky a káva. Klasická snídaně mnohých z nás. Přečtěte si, proč byste měli naopak vyměnit pomerančový džus za sklenici vody s citronem. Budete překvapeni, jak dobře se po pití citronové vody budete cítit. Citrony jsou totiž obrovským zdrojem antioxidantů, potřebných minerálů a vitamínů. Pití vody s citronem má příznivé účinky na naši pleť, trávení i imunitu, ale nejen to. Přečtěte si všech 11 důvodů, proč byste zítra měli vyměnit pomeranč za citron!

#1 Léčí akné

Koho by netrápilo akné? Na akné trpí nejen dospívající, vlivem nevhodné stravy a znečištěného ovzduší ve městě jsou nevzhledné pupínky problémem i mnohých dospělých. Sklenice vody s citronem po ránu podle odborníků pomáhá akné předcházet. Kyselost v citronech způsobuje vysušování pokožky, citronovou vodou je možné také obličej omývat, nepoužívejte však na otevřené rány na kůži!

#2 Chrání ledviny

Citrony obsahují draslík, který zvyšuje hladinu kyslíku v moči a tím se zabraňuje hromadění ledvinových kamenů. Podle Global Healing Center je pití vody s citronem tak pro ledviny maximálně přínosné.

Čtěte také: Maximální posílení imunity: recept na salát z červené řepy a vejcem by měl v tomto období jíst každý

#3 Posilují imunitu

Citrony obsahují velké množství vitamínů a antioxidantů blahodárně působících na lymfatický systém. Antioxidanty umí vyhledat patogeny a zlikvidovat je, čímž posilují imunitní systém.

#4 Zatočí s nadváhou

Ano, citrony umí zatočit s nadváhou, protože obsahují vitamíny a látky, které regulují hladinu cukru v krvi. Kromě toho obsahují také pektin a vlákninu, které napomáhají procesu trávení a omezují pocit hladu. Přidáním vitamínu C pomocí citronů do stravy tak zvýšíte spalování energie a tuků.

#5 Zklidní bolavý žlučník

V případě bolavého žlučníku stačí pro okamžitou úlevu vypít sklenici vody s citronem.

#6 Na chřipku a nachlazení

Trápí vás nachlazení nebo přímo chřipka? I zde pomohou citrony s obsaženými přírodními antioxidanty a antibakteriálními látkami.

#7 Posilují nehty

Jak na krásné a zdravé nehty? Opět pomohou citrony, které posílí nehty a sníží počet bílých skvrn na nich.

#8 Zmírňují záněty

Citrony obsahují kyselinu askorbovou, která je známá svými protizánětlivými a hojivými účinky. V případě bolesti a zánětů v krku a nosu se proto doporučuje pití horké vody s citronem.

#9 Snižují krevní tlak

Vysoký krevní tlak trápí mnoho lidí, i v tomto případě však pomohou citrony, které umí udržovat pružnost a jemnost krevních cév.

#10 Zklidní bolavé svaly

Bolavé klouby a svaly po cvičení? Vypijte sklenici citronové vody, protože obsažený draslík pomáhá regulovat rovnováhu vody a kyselin v těle, včetně těch ve svalech a také pozitivně působí na nervy.

#11 Odstraňují vrásky

Krásná díky citronům? Ano! Citrony totiž pomáhají zvyšovat obsah kolagenu v těle, čímž snižují i vznik nových vrásek.