David Hampl
27 listopadu, 2019

Mlží se vám přední sklo a nevíte, co s tím? Trávíte dlouhý čas čekáním, než se sklo odmlží? Pokud si nevíte rady, vyzkoušejte zaručenou metodu, která vás zamlženého předního sklad snadno zbaví. Možná se budete divit, ale zabírá na to například obyčejná brambora nebo mýdlo. Nevěříte-li, přesvědčte se sami.

Vyzkoušejte domácí triky

Zamlžené přední sklo je problém, který trápí velký počet motoristů. Mnozí z nich musí trávit dlouhé chvíle čekáním, a přitom stačí použít pár obyčejných domácích triků. Budete k tomu potřebovat jen věci, které máte běžně v domácnosti, takže žádné drahé nakupování se konat nemusí. Na první pohled to možná bude vypadat zvláštně, ale až to zkusíte, zjistíte, že to opravdu funguje.

Brambora jinak

První možností je použití klasické brambory. Brambora v tomto případě nemusí být jen příloha k hlavnímu chodu, ale také užitečný pomocník, který vás spolehlivě zbaví zamlžení. Vezměte bramboru, překrojte ji na půl a jednou půlkou přejíždějte po celé délce předního skla a okének. Vzniknou-li šmouhy, utřete je pomocí utěrky z mikrovláken. Buďte si jistí, že příště vás už zamlžení trápit nebude.

Pěna na holení a tekuté mýdlo

Další možností může být obyčejná pěna na holení. Na měkký hadřík naneste trochu holící pěny a pomalými pohyby ji rozetřete po předním skle. Následně sklo ještě doleštěte utěrkou z mikrovláken. Je to jednoduchá rada, která přináší zaručené výsledky. 

Možností je také použít tekuté mýdlo, které má téměř každá domácnost doma. Připravte si ve sklenici s čistou vodou mýdlový roztok, namočte do něj hadřík a hadříkem pak důkladně otřete přední sklo. Nakonec opět použijte utěrkou z mikrovláken, kterou sklo perfektně vyleštíte. Až příště dojdete k vozidlu, zamlžení předního okna se váš už týkat nebude. Metody navíc můžete použít kdykoliv se bude problém opakovat a neutratíte při tom hromadu peněz za drahé přípravky. Domácí triky mají stále svou sílu.

Sdílejte článek