Můj táta jí černý pepř pravidelně. Když jsem zjistila, proč to dělá, začala jsem to dělat také

Chcete zlepši své zdraví? Žijete aktivním životním stylem nebo jste spíše pasivní jedinec? Ať je to tak nebo tak, posílit své zdraví a imunitu se hodí v jakémkoliv věku. Zdraví a tělo máme jenom jedno, a proto je dobré se o to starat. Existuje nespočet metod, způsobů a rad, jak správně o své tělo pečovat nebo co přesně jíst atd. Popravě každému vyhovuje něco jiného a většinou trvá velmi dlouho, než si tu správnou cestu najdeme. Pokud se nám to podaří, můžeme ostatní třeba i vyděsit, neboť konzumovat každý den černý pepř nemusí úplně každého nadchnout. Na lidský organismus to má ovšem skvělé účinky. Přesvědčte se o tom sami.

Starodávné koření

Než začneme vykládat o metodě s černým pepřem, něco si o něm ve stručnosti povíme. Černý pepř jistě každá dobře zná a pravidelně jej používá. Napadlo by vás někdy, že právě černý pepř může pozitivně působit na naše tělo, když ho budeme pravidelně konzumovat? Černý pepř je hned po soli nejoblíbenějším a nejčastěji používaným kořením na světě. Původem pochází z Indie a byl používán už 4000 let před naším letopočtem. Je tedy evidentní, že jde o starodávné koření, které už urazilo dlouho cestu. Samotné pěstování černého pepře pak začalo kolem roku 1000 před naším letopočtem.

Skrytá nálož zdraví

Kromě potravinového průmyslu se toto oblíbené koření používá také v medicíně a lidovém léčitelství, lépe řečeno v alternativní medicíně. Černý pepř má mnoho úžasných schopností, které fungují v lidském těle jako báječný stroj. Pomáhá stimulovat trávení, tlumí silnou bolest v krku a pomáhá s kašlem. Pokud vás trápí časté plivání a chrchlání, pak je černý pepř také vhodným pomocníkem. Pokud máte včely, pak můžete černý pepř smíchat se smetanou a používat jej na úly.

Čtěte také: Indická kuchyně, kuře na kari.

Proti zánětu očí

Černý pepř urazil dlouho cestu a v průběhu historie se podílel na léčbě nemoci syfilis nebo cholery. Stejně tak se pepř používal a stále někde používá k léčbě zánětů očí. Má vysoký obsah manganu, vitaminu K a železa. Jeho pravidelná konzumace se opravu vyplatí, protože má mnoho pozitivních účinků. Nyní se ve stručnosti podíváme na ty nejzásadnější a nejzajímavější. Proč je tedy dobré jíst pepř?

Pomáhá hubnout

Skvěle působí proti žaludečním problémům, neboť stimuluje sekreci žaludeční kyseliny a napomáhá tak trávení. Je skvělým pomocníkem při hubnutí, neboť pepřová skořápka pomáhá rozpouštět tukové buňky a zrychlovat váš metabolismus. Odborníci z Londýna zjistili, že pepř pomáhá řešit problém s kůží, konkrétně ztrátu barvy a pigmentu.

Zabraňuje vzniku rakoviny

Černý pepř je úžasný pomocník při boji s nachlazením nebo kašlem. Podle indických léčebných tradic pomáhá při léčbě nosu a dutin. Má antibakteriální účinky a pomáhá tělu bojovat s infekcemi. Je skvělým antioxidantem a zabraňuje vzniku rakoviny, kardiovaskulárních chorob nebo onemocnění jater. Dokonce pomáhá zmírňovat bolesti zubů a pomáhá celkově detoxikovat tělo. Jeho pravidelná konzumace se tedy rozhodně může vyplatit.