Muškáty i pelargonie mi roky kvetou jako o život až do prvních listopadových mrazů: Stačí přidat TOHLE do každého květináče nebo truhlíku

Pěstujete muškáty, ale nikdy se vám nedaří je pořádně zaopatřit, aby byly obrovské a barevné? Vždy vám velmi rychle odkvetou a vy tak musíte čekat na další sezónu? Chcete si jejich krásy a vůně užívat, co nejdéle? Potom vyzkoušejte naši dnešní radu, která je stavěná přímo na muškáty. Nemusíte kupovat žádné drahé přípravky a ani nemusíte nic pracného dělat, stačí jen přidat obyčejnou látku do každého květináče. Z muškátů se pak budete moci radovat mnohem déle, než jste zvyklí.

Soutěž v kráse

Muškáty stále patří mezi velmi populární rostliny v naší zemi. Mnoho lidí je pěstuje a můžete je tak vidět na mnoha oknech, balkonech nebo terasách. Dokonce se v jejich pěstování pořádají soutěže o nejkrásněji vyzdobené okno či dům. Důvodem, proč jsou muškáty tak populární, je jejich jednoduchá držba a dlouhá doba kvetení. I přesto některým lidem dlouho nevydrží, a proto je dobré vyzkoušet nějaký života budič muškátů, který jejich životnost ještě prodlouží.

Dopřejte jim výživu

Květináče obsypané muškáty vypadají opravdu krásně a jsou ozdobou mnoha zahrada. Jsou schopné růst až do pozdního podzimu, nicméně ne vždy se to všem podaří. Z toho důvodu je vhodné jejich růst podpořit. Základem je dopřát rostlině dostatek jódu, aby se vyvíjela rychleji a nebyla náchylná k onemocnění. Jód reguluje v rostlině průtok vody a výměnu kyslíku, čímž dělá rostlinu odolnější a způsobuje delší kvetení.

Čtěte také: Připravila odvar z banánu, který poté vypila. Nemohla jsem uvěřit, jaké zázračné účinky tento nápoj má!

Jedna kapka jódu

A jak muškátům dodat jód? Vezměte si obyčejný farmaceutický jód nebo známý jodisol k dezinfekci, a nalijte 1 kapku do litru vody. Následně odlijte 50 ml tohoto roztoku na okraj každého květináče s muškáty. Nesmíte to ovšem přehnat, abyste nepoškodili kořen. Stejně tak nepoužívejte jód současně s jinými hnojivy, které jód obsahují. Dávka by byla vysoká a mohlo by to muškátu nebo jiné rostlině spíše uškodit.