Muž hraním golfu přispívá k většímu povědomí o Alzheimerově chorobě

Alzheimerova choroba je neurodegenerativní onemocnění mozku, které způsobuje výpadky a ztrátu paměti. Postupně se zhoršují kognitivní, intelektuální i fyzické schopnosti pacientů a nakonec může tato nemoc způsobit jejich úmrtí. Alzheimerova asociace se proto snaží zvýšit povědomí o této nemoci a zároveň každý rok vybrat peníze na další výzkum.

https://www.inspiremore.com/

Každoroční výzva

Každý rok (většinou na nejdelší den v roce) se můžete zapojit do výzvy, která se nazývá Nejdelší den. Vždy se koná v červnu a mohou se jí zúčastnit lidé z celého světa. Organizace vybízí lidi, aby využili sluneční svit k získání finančních prostředků pro organizaci. A zároveň se mohou během celého dne věnovat tomu, co v životě nejvíce milují. Jde o jedinečnou výzvu, do které se každoročně zapojují tisíce lidí, aby pomohli najít léčbu na tuto krutou nemoc.

https://www.inspiremore.com/

Památka po zesnulé babičce

Jason Bunn z Lexingtonu v americké Virginii je jedním z lidí, kteří se do výzvy zapojují pravidelně. Dělá to již 5 let od doby, kdy jeho babička zemřela na následky Alzheimerovy choroby. Letos tuto výzvu přijal znovu. Za poslední čtyři roky získat 10 tisíc dolarů a letos očekává další 2 tisíce dolarů, které půjdou na podporu dobré věci. Zároveň se snaží podpořit další lidi, aby v životě dělali to, co je doopravdy baví. V jeho případě se jedná o hraní golfu.

Čtěte také: Nikdy se nesmějte chudým spolužákům ve škole

https://www.inspiremore.com/

Jak strávit nejdelší den v roce?

Lidé Jasona podporují hned několika způsoby. Mohou přispět paušální sazbou, nebo přispávají na jamku, par, birdie apod. Jason celý den chodí po golfovém hřišti pěšky (bez vozíku) a hraje golf. Potom řekne lidem, jak si vedl a kolik peněz mají podle toho zaplatit. Golf začíná hrát již v 5:15 ráno, aby využil den naplno a získal hodně peněz pro organizaci. Nejen, že si užívá svou oblíbenou aktivitu, ale také tímto způsobem uctívá svou babičku, která boj s touto nemocí prohrála.

Zdroj: inspiremore.com