Muž jel po dálnici když si všiml něčeho nebezpečného. Auto před ním se nedokázalo udržet ve svém pruhu a přejíždělo ze strany na stranu. V jednu chvíli ho předjel a když k němu pohlédl, zjistil o co jde

Jízda na dálnicích může přinášet opravdu mnoho různorodých zážitků. Jeden z nich se přihodil i muži, který se vracel domů. Manfred jezdí tuto trasu pravidelně ale na tento den podle jeho slov rozhodně nikdy nezapomene. A to hlavně proto, co se mu během cesty stalo. Když se blížil k pomalejšímu vozu který jel před ním, všiml si že dané auto nedrží správnou stopu a pozvolna přejíždí z jedné strany na stranu.

Rozhodl se, že auto předjede

Muž chtěl pokračovat dále a tak se rozhodl, že auto předjede. Počkal si tedy na to, když bylo u pravého okraje vozovky, sešlápl plynový pedál a začal manévr. Když tento nebezpečný vůz míjel, nedalo mu to a podíval se, kdo ho řídí a proč vlastně kličkuje. Myslel si, že daný řidič je opilý. Chtěl se proto pro svou větší bezpečnost dostat před něj a potom zavolat policii. Když se však do vozu podíval, byl překvapen.

Co ve voze uviděl?

Ve voze seděl muž, jehož hlava byla bezvládně opřena o volant. V tu chvíli nebylo jasné, zda je muži špatně, nebo má výrazné zdravotní komplikace, či jenom usnul. Rozhodl se, že v danou chvíli musí něco udělat. Že musí pomoci. Rozhodl se pro velmi odvážný manévr. Najel před kličkující vůz a postupně zpomaloval. Až do chvíle, kdy auto lehce narazilo do jeho zadního nárazníku. Pokračoval ve zpomalování a tím odvážným manévrem postupně zastavoval i vozidlo za sebou. To vše až do chvíle, kdy auto zastavilo a chcípl mu motor. V tu chvíli zavolal na tísňovou linku a běžel muži na pomoc.

Čtěte také: 5 nejchutnějších receptů na různé druhy italských těstovin, které si zamilujete. Vyzkoušejte je a uvidíte, jak snadno se i z Vás může stát italský šéfkuchař!

Řidič byl zdravotně indisponován. Měl mrtvici

Důvodem kolapsu daného muže byl zdravotní problém. A to konkrétně mrtvice, kterou potvrdili záchranáři. Ti zároveň uvedli, že díky statečnosti řidiče muž přežije. Jenom díky zastavení jeho vozu mohl dostat rychlou první pomoc a hlavně nedošlo ani k tomu, že by snad vůz havaroval, což by mohlo mít i fatální následky.

Celá věc měla dohru na pojišťovně

Nutno říci, že se řidič zachoval jako hrdina a muži s mrtvicí zachránil život. Celou událost nahlásil pojišťovně a očekával, že mu škodu na zadní části jeho vozu proplatí. Ta se však zachovala zcela nečekaně. Vůbec jí nezajímalo, že muž zachránil lidský život a že ji ušetřil od placení větších škod, pokud by druhý řidič havaroval. Pojišťovna uvedla, že se jednalo o kolizi, kterou řidič způsobil záměrně a proto mu žádné peníze nepošle. Veškerou opravu si tak musí hradit z vlastní kapsy.

Do všeho se vložil i výrobce vozu

Příběh muže – hrdiny se dostal až k automobilce, která vyrobila jeho auto. Dostala se k ní také informace o tom, že mu pojišťovna nechce proplatit škody. Proto ihned přišla s pomocnou rukou. Tou automobilkou byla Tesla a samotný Elon Musk se v médiích vyjádřil, že je rád, že právě tací řidiči řídí jeho vozy a že jejich majitelé neváhají pomoci ostatním, když jsou v problémech. A za tento hrdinský čin slíbil muži odměnu ve formě opravy jeho vozu. A suma to nebyla nijak nízká, jelikož dosahovala částky 250 000 Kč.