Pokud jste někdy i jen krátkodobě přebývali v dřevěné chatě, pak víte, že tam nikdy není úplně ticho. I v noci, kdy už všichni spí, se ve stavbě ozývají různé zvuky, skřípání podlah, kapání vody nebo kvílení větru. Pokud ale v domě bydlíte, zvuky se mohou po nějaké době stát obtěžujícími. Zejména, když se zničehonic změní jejich frekvence a intenzita.
Muž se rozhodl vyřešit záhadu sám
To je případ muže, který na video natočil pozoruhodný moment. Zaslechl ve svém domě podivné zvuky vycházející ze zdi, které nemohly mít žádnou známou příčinu. Rozhodl se tedy, že na vlastní pěst vypátrá, o co jde. Vzal do ruky nástroje a začal do zdi hloubit malé díry, aby zjistil, co je příčinou neobvyklých zvuků.
To, co se událo potom, překvapilo jeho i jeho ženu. Z díry ve zdi totiž vyskočila malá myš. Rychlost, se kterou vyrazila na svobodu, muže i ženu velmi vyděsila. Než se stačili vzpamatovat, myš utekla po schodech pryč. Zda se jí vydali pronásledovat, nebo ji nechali vědět, už se z videa nedozvíme, rozhodně se jim ale postarala o nezapomenutelný zážitek.
Jak se zbavit myší?
Myši se do lidských příbytků stahují zejména před zimou. S chutí se pustí do uskladněného jídla, nahryzají kabely, okousají nábytek a ještě mohou přenášet různé nemoci. Naštěstí se jich můžete zbavit i bez chemie a krutých pastiček.
Pokud už doma myšky máte a chcete je usmrtit, nalijte jim do misky trochu limonády. Myši neumějí říhat, proto je pro ně limonáda smrtící. Stejně tak myši usmrtíte, pokud do jedné misky připravíte směs sádry, mouky a soli, případně čokolády. Poblíž této misky postavte vodu. Myši nejprve ochutnají sypkou směs, která v nich vyvolá pocit žízně. Jakmile se ale napijí, sádra uvnitř jejich těla je zabije.
Méně kruté jsou babské rady sází na to, že myši nesnáší vůni heřmánku, řebříčku, máty, ořešáku, vratiče nebo česneku. Pomoci by tedy měli i rozvěšené svazky bylinek. Stejný efekt budou mít i klasické přípravky proti molům, které myši taktéž odpuzují.