David Hampl
19 června, 2019

Když existuje funkční rodina, je to skvělé. O dítě se stará táta i máma a i po finanční stránce je to přece jenom přijatelnější stav. Bohužel mezi námi je i mnoho svobodných matek a matek samoživitelek. A ty to nemají nijak lehké. Jednou z nich je také žena z našeho příběhu. Jedná se o autorku dopisu, který obletěl celý svět. Komu píše? Muži, který ji i s dítětem opustil. Co mu žena napsala? To se můžete dozvědět.

Vzkaz pro muže, který ji ihned opustil

Co žena v dopise píše? Adresuje ho muži, který ji opustil hned, jak mu řekla že je těhotná. Uvádí v něm, že je jí jedno, zda si ho vůbec přečte, nebo zahodí. Cílem dopisu je napsat vzkaz a také uvést jedno velké poděkování. Ano, poděkování. Tím daný dopis zajímá a už to, že v něm žena děkuje, je velmi zajímavé. A za co přesně? Co je na činu daného muže tak dobrého?

Podívejte se na celý text dopisu

Byli jsme spolu celé 3 roky. A já si myslela, že jsi ten pravý. Byl jsi mi na blízku, byl jsi mi oporou a naše láska vypadala, že vydrží všechno. Vzpomínám také na dobu, kdy jsme se poznali. Bylo nám tehdy čerstvých 19 a oba dva jsme studovali. To znamenalo nejenom učení, ale i zábavu, večírky a další společenské akce. Ano, byli jsme lehce nezodpovědní, ale vše v rámci určitých mezí a také hranic. Jen mě mrzí, že jsem přece jenom neotěhotněla dřív. Jedině tak bych mnohem dříve zjistila, jaký doopravdy jsi. Takto jsem na zjištění čekala 3 roky.

Když jsem ti informaci o mém těhotenství řekla, nečekala jsem, jak zareaguješ. Najednou jsem zůstala sama a měla jsem na výběr. Jít na potrat nebo si dítě nechat. Dlouho jsem o tom přemýšlela a nejhorší bylo, že jsem na to byla sama. Neporadil jsi mi a neřekl jsi mi, co bych měla udělat. Žil jsi stále stejný bezstarostný život plný zábavy a také různých večírků. Já však začala žít odpovědný život, který tobě absolutně nic neříkal.

Žil jsi stále stejně. Nedokázal jsi pobrat, že je z tebe zodpovědný rodič. Stále jsi vymetal večírky, bavil jsi se s přáteli a žil svůj studentský nezodpovědný a volný život. A co já? Já se stala matkou. Musela jsem přerušit studium a musela se vrátit k rodičům. U mě došlo ke změně priorit. Stala jsem se dospělou ženou, která má své povinnosti a která ví, že život není zábava. Ty jsi to nepochopil a kdo ví, zda na to někdy přijdeš.

Na závěr dopisu ti musím poděkovat. Za vše, co jsi udělal. Proklínala jsem tě, ale nyní vím, že to bylo to nejlepší, co jsi mohl udělat. Jedině tak tě má dcera nikdy nepozná. Nepozná svého nezodpovědného otce, který raději vymetal večírky plné alkoholu, než aby se staral o svou rodinu. Díky, že to tak bylo. Já se z toho oklepala a můžu se svou dcerou žít dokonalý život podle svého.

Chci ti však podělovat ještě za jednu věc. Na tobě vidím, že má studentská léta byla jenom krátkodobým úletem a já jsem ve skutečnosti zodpovědnou ženou. Vím, že džus chutná lépe bez vodky a kola bez whisky. Zajímají mě mnohem důležitější věci, než to kdo přijde na večírek a jak večer rozjede DJ za mixážním pultem. Děkuji ti za to, že jsi odešel a díky tomu jsem se mohla stát mnohem lepší, zodpovědnější ženou. Dobrou matkou, kterou bych s tebou asi nikdy nebyla! Ještě jednou DÍKY!

Co na dopis říkáte?

Zaujal vás tento dopis? Myslíte si, že to žena tomuto muži napsala opravdu správně, a to přímo od srdce? A bylo opravdu správné, že od nich odešel a ona ho dále nekontaktovala? Řekněte nám svůj názor.

Sdílejte článek