Muž podstoupil operaci srdce kvůli zbytku popcornu na zubu

Bizarní příběh muže, který se pokusil odstranit si ze zubu slupku z popcornu a málem přišel o život, má naštěstí pozitivní konec. Přesto však musel z tohoto banálního důvodu podstoupit operaci srdce, aby přežil infekci, která mu téměř zničila chlopně. Lékaři potvrdili, že byl jen pár dní od smrti. Ptáte se, co se vlastně stalo?

Lenost málem připravila mladého hasiče o život

Hasič Adam Martins byl toho večera sám doma, rozhodl se pro pohodový program: sledoval film a jedl popcorn. Když se mu za zub zachytila slupka od pražené kukuřice, nechtělo se mu vstávat, a tak se rozhodnul použít k jejímu odstranění, co bylo po ruce. K jeho smůle měl poblíž jediný předmět, který ho teoreticky problému zbavit: použitý hřebík. Zub s jeho pomocí sice očistil, ale lehce se škrábnul, nijak to ale neřešil. Už asi tušíte, kam bude příběh dál směřovat…

První příznaky připomínaly chřipku, bylo to však mnohem horší

O několik týdnů později ho začaly pobolívat dásně, ale nepodnikl žádné kroky. Nechodil k zubaři ani k žádnému lékaři, protože jeho hektická rutina v dobrodružném povolání hasiče a tendence příliš se nebát ho přiměly soustředit se na jiné věci. Jedné noci se však probudil propocený a s příznaky, které nasvědčovaly těžké chřipce. V té době se také cítil velmi unavený a chyběla mu energie. Dalším příznakem byla neustálá bolest hlavy, která se jen zhoršovala. Také cítil velkou bolest v nohou, kterou připisoval chřipce, ale ve skutečnosti to byla infikovaná sraženina ve stehenní tepně. Když konečně zašel k lékaři, zjistil, že nejde o chřipku, ale o velmi vážnou infekci.

Čtěte také: Stav týraného Bladea se zlepšuje! Již nejsou tolik vidět žebra! Je v domácí péči a má se dobře!

Ignorovat zdravotní problémy se nevyplácí, může jít o život

Adam zjistil, že má bakteriální infekci zvanou endokarditida. Přešla přímo do srdce a zničila mu chlopně. Okamžitě byl ve vážném stavu operován. Lékaři nahradili jeho zničené chlopně, poté došlo k odstranění infikované sraženiny ve stehenní tepně. Celkově strávili na operačním sále asi 10 hodin, naštěstí se ale po operacích rychle zotavil.

Tento příběh je důrazným varováním pro všechny, kteří často ignorují varovné příznaky nemocí.