Muž popsal, co zažil během klinické smrti

Klinická smrt je jedním z nejvážnějších stavů, do kterých se můžete dostat. Lidé v tomto stavu jsou mrtví a mohou se dostat do posmrtného života. Přesně to se stalo muži jménem Kevin Hill, který trpí vzácnou a velmi nebezpečnou nemocí kalcifylaxe. Po svém probuzení se s veřejností podělil o zkušenost, kterou zažil. A hlavně o zkušenost, která změnila jeho život.

Muž byl prakticky mrtvý

Kalcifylaxe je velmi vážné onemocnění. Muži se v těle ukládají vápenaté usazeniny v cévách podkoží kůže. To vede ke vzniku nehojících se vředů a nekrózám tkání. Tím se také zvyšuje riziko sepse. U Kevina došlo k vážnému krvácení, které zastavilo jeho srdeční tep a dostalo ho do klinické smrti. Něco takového si zaručeně nepřeje nikdo z nás.

Pro Kevina se jednalo o velmi silný zážitek. Hill později popsal, že když jeho srdce přestalo bít, cítil se najednou oddělený od těla. Neviděl své tělo shora, jak mnoho lidí popisuje. Přesto cítil, že je mrtvý. „Nedíval jsem se dolů na své tělo, ale byl jsem od něj oddělený. Jako bych byl v řídi duchů. Věděl jsem, že jsem mrtvý,“ řekl muž pro britský magazín The Mirror.

Čtěte také: Oddaný pes zemřel při ochraně své rodiny při útoku medvěda

https://www.webniusy.com/

Zážitky z posmrtného života

„Věděl jsem, že krvácím. Věděl jsem, že je to něco vážného. Zaměstnanci přicházeli a odcházeli ve snaze zastavit krvácení. Věděl jsem, že jsem zemřel,“ vzpomíná muž. „Pak jsem prostě usnul a probudil se živý, krvácení přestalo. Věděl jsem, že není můj čas zemřít,“ popsal svůj zážitek. Tento příběh není jediný, který si lidé přinesli z klinické smrti.

Lékaři se již mnoho let snaží zkoumat tyto zážitky a najít vědecké vysvětlení pro tyto zážitky. Někteří říkají, že se jedná o výsledek hypoxie v mozku, kdy mozek nemá dostatek kyslíku. Podle jiných jde o výsledek chemických látek, které se uvolňují v těle po smrti. Bez ohledu na pravdu je jasné, že jde o velmi silný okamžik, kteří tito lidé z hlavy nedostanou do konce svého života.

Zdroj: webniusy.com