Dokonalý a útulný domov rozhodně nemusí stát neuvěřitelné sumy peněz a nemusí se jednat o honosné sídlo na prestižní adrese. Nádherné bydlení je totiž možné vykouzlit i ze zdánlivě vysloužilého kontejneru. Stačí k tomu pár šikovných rukou, dobré nápady a hlavně šikovnost se špetkou odvahy.

Muž zvládl přestavbu celou sám

Muž, který přestavěl starý kontejner, dělal všechno sám. Na pomoc použil pouze svou vynalézavost a získané dovednosti. Výsledek se velmi povedl a vzniklo doslova pohádkové bydlení, které upoutá hned na první pohled díky jasně červenému nátěru z vnější strany.

Tento dům je skvělým příkladem toho, jak jsou dnes oblíbené ekologické domy. Přestavený kontejner tak splňuje představy mnoha lidí o ekologickém, ekonomickém a šetrném bydlení. Následně už jenom zbývá dodržovat třídění odpadu a mít vymyšlené veškeré odpady a podobné technické prvky.

Správné materiály a světlé barvy

Vybrané materiály a povrchy hrály klíčovou roli při vytváření útulného interiéru. Stěny a nábytek jsou vymalovány světlými barvami pro optické zvětšení prostoru. Použité je také světlé dřevo, jako jsou borovice, javor či bříze. Světle šedé podlahy také napomáhají útulnému dojmu.

Vše, co je potřeba pro spokojený život

Malá chata má vše, co pro spokojený život vlastně potřebujete. Nachází se zde klasický nábytek i moderní domácí spotřebiče. K tomu všemu jsou zde navíc i dvě prostorné terasy pro trávení volného času na čerstvém vzduchu. Jedna z nich se nachází na střeše, takže v létě může být ideální i pro opalování.

V ložnici se nachází pohodlná manželská postel. Plně vybavený obývací pokoj nabízí prostorou sedací soupravu, stůl, televizi a lampu. Kuchyně je na první pohled naprosto obyčejná, ale přesto obsahuje všechny důležité spotřebiče pro pohodlné moderní fungování. Najdete zde lednici, varnou desku a troubu, dřez a další. V okolních skříních se samozřejmě nachází nádobí a zásoby jídla. Je téměř až neuvěřitelné, že všechno potřebné se vejde do takto malého a skladného domku.

Sdílejte článek