Muž prodával každý den na ulici vejce. Pak se mu stalo něco zvláštního

Jednoho slunného dne vystoupila z luxusního auta dobře oblečená žena. Zamířila rovnou ke staršímu muži, který zde postával a snažil se prodat svá vajíčka. To, co se mezi nimi událo, šokovalo celé jejich okolí. Společnost si z této události bere poučení a snaží se k ostatním chovat lépe.

Starce udivila arogance mladé ženy

Starší muž se hrbil u svého košíku s vajíčky a žena bez pozdravu požádala, aby ji řekl, za jakou cenu své vejce prodává. On se usmál a pověděl jí, že jsou vajíčka velmi levná, protože stojí jen pár korun. „Dám o polovinu méně, jinak si je nechte,“ odpověděla dáma.

Stařík chvíli přemýšlel a uvědomil si, že za celý den nic neprodal. Mohl tak mít alespoň pár korun, i když mu tato částka na živobytí nestačila. Pokrčil rameny a začal ženě vajíčka balit s sebou.

Čtěte také: Česko čekají vysoké teploty, které vstoupají až k 21 stupňům.

Žena odešla jako vítěz

Mladá dáma neřekla ani slovo. Jen se stále přísně dívala staříkovým směrem. Starý obchodník jí podal vejce a natáhl svou slabou ruku pro pár mincí. Žena si je pozorně spočítala a dala muži přesně tolik, kolik řekla. Bez rozloučení se otočila, šla do auta a říkala si, jak dobře se naučila smlouvat.

Ještě ten večer utrácela

Autem večer dojela rovnou na smluvené místo, kde měla sraz s přítelkyní. V restauraci si dali předkrm, hlavní chod, dezert a číšníkovi nechali bohaté spropitné.  Pak nasedla do auta a říkala si, jaká je štědrá, když mladému obsluhujícímu nechala peníze navíc.

Příběh obletěl svět

Lidé se o příběhu brzy dozvěděli a byli v šoku. Vysmívali se hlouposti mladé ženy a její aroganci. Kdyby raději podpořila chudého starce, udělala by lépe, tvrdili všichni uživatelé sociálních sítí. Možná je tento příběh alespoň poučením pro všechny do budoucna, až se budou snažit u obchodníků na trhu vykřičet tu nejnižší cenu.