Muž s Alzheimerovou chorobou chodil do školy, aby neztratil paměť

Na Alzheimerovu chorobu neexistuje žádný lék. To 85letý Ron Robert velmi dobře věděl, ale nechtěl se smířit se svým osudem. Trápila ho ztráta paměti, a proto se rozhodl s ní bojovat. Diagnóza pro něj nebyla velkým překvapením, protože jeho dva sourozenci trpí stejnou nemocí. Nechtěl se ale smířit s tím, že přijde o paměť a řidičský průkaz.

Nechtěl jen tak sedět na zadku

Ron měl pouze dvě možnosti: bránit se nebo nic nedělat. „Nebudu jen tak sedět na zadku a nechat to ovládnout můj život,“ řekl velmi odhodlaně. Přišlo mu, že studium na vysoké škole bude trénovat jeho mozek, aby neustále pracoval na plné obrátky. Před nástupem do školy ale trénoval také fyzicky, aby zvládl školní aktivity. Denně chodil asi 5 kilometrů, aby byl na všechno připravený.

https://mypositiveoutlooks.com/

„Chtěl jsem získat univerzitní vzdělání,“ řekl Ron. „Věděl jsem, že budu testován, a věděl jsem, že je to dlouhodobé. Tyto dvě věci mě přiměly k rozhodnutí, že univerzita je tou správnou cestou.“ Ron po celý život pracoval jako novinář a rozhlasový moderátor v západní Kanadě. Poté byl také politickým poradcem bývalého premiéra Pierra Trudeaua.

Čtěte také: Muž zachránil opuštěného psa, které napadl dikobraz

https://mypositiveoutlooks.com/

Studium ho zachránilo před nemocí

Studium bylo poměrně náročné a na začátku se musel znovu naučit, jak se správně učit. Podle jeho manželky na vysoké škole tvrdě pracoval i přes svůj zdravotní stav. A podle nich je to také důvod, jak zabránil rozvoji jeho Alzheimerovy choroby. Po třech letech konečně dokončil své bakalářské studium na King’s University College v Ontariu. Jeho rodina, učitelé i vrstevníci byli hrdí na to, co dokázal.

https://mypositiveoutlooks.com/

Ron nyní plánuje pokračovat v magisterském studiu a neustále hledat způsoby, jak se může vzdělávat. Právě učení totiž podporuje jeho duševní zdraví a zabraňuje jeho nemoci, aby ho naplno ovládla. Snaží se také přispět k šíření povědomí o Alzheimerově nemoci, protože i lidé s touto chorobou se mohou hodně realizovat ve společnosti a přispívat do komunity.

Zdroj: mypositiveoutlooks.com