David Hampl
3 listopadu, 2019

Paneláky mají nevýhodu v tom, že si doslova vidíte do oken. Pokud bydlíte na sídlišti a domy jsou postaveny naproti sobě, nemáte jiný výhled než na protější dům. To stejné se týkalo i muže, který se postavil k oknu, aby se jenom podíval ven. Na počasí a na to, co se venku děje. Ještě že to udělal, jelikož tak pomohl zachránit lidský život.

Byl v šoku z toho, co viděl

Díval se na okna protějšího domu, tak jako každý den. A tak jako každý den v nich nic neviděl. Tedy dokud očima nezajel na jedno pootevřené okno, kde se něco hýbalo. To upoutalo jeho pozornost, a tak sledoval, co se zde děje. Myslel si, že je to záclona, nebo že u okna jenom někdo chodí. Po pár vteřinách zjistil, že tomu tak není. Na okně stálo malé dítě. V tu chvíli byl v šoku, jelikož bylo jasné, že tady jde o život.

Ihned zavolal pomoc

Věděl, že než by doběhl na druhou stranu, mohlo by být pozdě. Tak zvedl telefon a ihned zavolal záchranné složky, aby na místo přijely. Jedině tak mohla celá událost dopadnout dobře. Nechápal, jak se něco takového mohlo stát. Nevěděl, kde je matka dítěte. Pouze viděl jejího potomka, jak balancuje na hraně okna.

Dítěti šlo o život

Celou situaci natáčel, a tak i vy můžete vidět, že dítěti šlo skutečně o život. Nevyklonilo se z okna, jak je u mnohých dětí zvykem. Postavilo se a nejprve chodilo po vnitřním parapetu, potom vykročilo ven a následně se dokonce procházelo po venkovním parapetu. S každou vteřinou byl muž ve větším šoku a doufal, že tu hasiči budou co možná nejdříve.

Vše dobře dopadlo

Nakonec vše naštěstí dobře dopadlo a děťátku se nic nestalo. Není to však zásluha policie nebo hasičů. Ti na místo dorazili až po dlouhých 10 minutách od chvíle, co je muž zavolal. Zásluhu na záchraně má matka dítěte, která si všimla kde je a ihned ho vtáhla dovnitř. Ještě že tak. Nikdo by nechtěl domýšlet, co se mohlo stát.

Sdílejte článek