Muž sešel do sklepa pro uskladněné brambory. Dlouho se nevracel a tak za ním vyrazil syn, a později také jeho manželka. Ani jeden se ze sklepa už nevrátil. Všichni 3 v něm zemřeli. Co se jim stalo? je to šokující

Když se zamyslíme nad tím, kde má většina lidí uskladněné brambory, tak je to výhradně jenom jedno jediné místo. Jedná se o sklep, který je buď součástí rodinného domu, nebo je součástí paneláku. Díky chladu zde brambory mohou vydržet i poměrně dlouhou dobu. Nutno ale říci, že jsou případy, kdy se takto uskladněná zelenina stane osudnou. Příkladem je osud rodiny ve městě Laiszewo v Rusku. Jak je to možné?

Muž šel jako obyčejně do sklepa pro brambory

Plán na oběd byl jasný a zbývalo jenom jediné. Dojít do sklepa pro pár brambor. Otec od rodiny se rozhodl, že pro ně zamíří. Mikhail šel do sklepa pro brambory stejně, jako už mnohokrát. Když se ale dlouho nevracel, začalo to být rodině divné. Proto ho šel zkontrolovat jeho syn. Ani ten se nevracel a tak se vydal na cestu do sklepa poslední člen rodiny. Manželka muže a matka syna. Bohužel ani jí se nepovedlo se vrátit. Rodina byla ve svém sklepě nalezena mrtvá.

Co se s rodinou stalo? Vyrojily se různé spekulace

Rodina ze svého domu delší dobu nevycházela a to začalo být divné sousedům. A tak zavolali policii, která přijela na místo a ve sklepě našla 3 mrtvá těla. Rázem se vyrojila řada spekulací o hromadné sebevraždě, o vrahovi číhajícím ve sklepě, nebo o pádech na kluzkých schodech. Ani jedno se však nepotvrdilo. Příčinou jejich smrti bylo zcela něco jiného. Něco, co má doma ve sklepě většina z nás.

Co mohlo za jejich smrt? Byly to právě brambory

Byla nařízena pitva, která později odhalila, co se v tomto sklepě vlastně stalo. Zjištěno bylo, že všichni 3 členové rodiny byly otráveny. Zjistilo se také, jaká látka je otrávila. A v tu chvíli bylo jasno i to, co se ve sklepě stalo. Rodina zde měla uložené brambory, které však začínaly postupně hnít. A to znamenalo i vylučování nebezpečného plynu do prostoru. Tím, jak byl sklep zavřený, se plyn hromadil. Každý z rodiny, kdo do sklepa vešel, se plynu nadýchal a to se mu stalo osudným.

A proč se nic nestalo policii? Jelikož byl sklep několik dní otevřený a tak se koncentrace plynu mohla snížit na přijatelnou mez. A co z tohoto příběhu plyne? Když už skladujete brambory ve sklepě, dbejte na to, aby nehnily, stejně jako dbejte na to, aby se jednalo o sklep dobře větraný.