Starý důchodce přišel k toulavým kočkám s igelitkou: Nejdřív jsme se báli, že jim ublíží – pak jsem zjistila srdcervoucí důvod

Každý přispíváme ke všeobecnému blahu vlastním způsobem – někteří z nás se starají o své blízké, jiní vypomáhají charitativní činností nebo finančními prostředky na různé sbírky. Cest, jak pomáhat ostatním, ať už se jedná o osoby nebo zvířata, je nepřeberné množství a záleží vždy jen na nás, na kolik nám stačí síly nebo kolik jsme sami ochotní udělat. Co ale provádí tento muž z Connecticutu, tomu jeho okolí dlouhou dobu nemohlo uvěřit a řada lidí kroutila hlavou nad jeho rozhodnutím. Tato činnost, kterou se na stáří rozhodl provozovat, mu však přinesla nový smysl života.

Hladové toulavé kočky

76letý Willie Oritz žije v Hartfordu v Connecticutu (USA) prakticky celý život. O toulavé kočky se začal starat již před více než dvaadvaceti lety a je to pro nej práce na plný úvazek. Denně objíždí 16 různých míst, kde se kočky zdržují a v současné době pravidelně krmí a pečuje až o 68 koček. Přestože se zdá, že tato záslužná činnost je prakticky bez nákladů, musí se Willie docela ohánět, aby pro kočičky zajistil veškerou potřebnou píči včetně veterinářských prohlídek a standardních očkování. Z tohoto důvodu se také musel často věnovat dalším výdělečným činnostem a brigádně vypomáhal na různých místech, jako zpracování sběrných surovin či sbírání vykupovaného recyklovatelného odpadu.

Náročná péče a sbírka

Willieho okolí sice nemělo příliš pochopení pro jeho zápal pro věc, našli se však i takoví, kteří si uvědomují, jak důležitou práci odvádí. Kromě toho, že kočky krmí, vozí je Willie v případě nutnosti také k veterináři, čímž vlastně omezuje šíření různých nemocí nejen mezi toulavými ale i domácími zvířaty, která se mohou přenést také na člověka. Kathleen Schlentzová, která bydlí v Oritzově sousedství, se rozhodla mu proto pomoci a založila sbírku, do níž může přispět každý, kdo by chtěl Willieho snahu podpořit.

Čtěte také: Stává se Vám, že hovězí maso vždy vysušíte, a vznikne Vám z něho „podrážka“? Pak vyzkoušejte tento recept, díky kterému si připravíte pořádně Šťavnatý hovězí steak!

Odhodlání a láska ke zvířatům

Willieho odhodlání věnovat se hladovějícím zvířatům řada lidí nechápe. Péče, kterou jim věnuje, je udivující, a není důkazem ničeho jiného než obrovské lásky ke zvířatům. Willie se snaží vytvářet s toulavými kočkami alespoň minimálně kontaktní vztah, aby se nebály, když za nimi přijde. Na každé zvlášť mu záleží, a i přes obrovské břemeno, které tato péče vyžaduje, si je jistý, že se bude o kočičky starat, dokud mu to zdraví a tělesná síla dovolí.