David Hampl
30 června, 2019

Když jsou lidé staří a trpí nějakou nemocí, může se to velmi výrazně negativně podepsat nejenom na jejich zdravotním stavu. Může se to negativně podepsat také na zdravotním stavu zvířat, se kterými žijí. A to je i tento případ muže, který trpěl Alzheimerem. Co to pro něho znamenalo? Velké problémy s tím, aby se vůbec dokázal postarat sám o sebe. Jak se později ukázalo, měl také kočku. A ta byla v jeho domově opravdovým chudákem. Proč?

Tato kočka neměla žádnou péči

Je pravda, že kočky zase až tak velkou péči nepotřebují. Mnohdy stačí když mají v misce dostatek granulí a když mají co pít. Není nic výjimečného, že celé dny nejsou ani doma a jsou venku, kde se toulají a hrají si. Ne všechny jsou ale stejné, protože jsou i takové, které mají poměrně specifický typ srsti. Takový, který vyžaduje pravidelné česání a péči. A právě takovou kočku měl i tento starý muž. Je jasné, že vzhledem k jeho nemoci se o ni nestaral tak, jak by mě. To, jak kočka vypadala, to potvrdilo.

Místo srsti měla jenom dlouhé dredy

Jak daná kočka vypadala po tom, co se o ní její majitel dlouhé roky správně nestaral? Když to viděli veterináři, byli doslova zděšeni. Není se čemu divit, jelikož kočka měla opravdu velmi dlouhé dredy místo srsti. A to proto, že ta nebyla pravidelně česána a stříhána. Bylo vidět, že nejenom hrozně vypadá, ale že také poměrně výrazně trpí a že jí dredy komplikují její život. Bylo dobře, že se dostala k veterinářům, kteří se jí pochopitelně rozhodli pomoci.

Veterináři se pustili do práce

Procedura to nebyla úplně jednoduchá, ale nakonec se vše přece jenom povedlo. Kočce byla přebytečná srst v podobě dredů odstraněna a ta opět vypadala jako celá řada jiných. Když lékaři dostali otázku, jak dlouho nebylo o kočku v souvislosti s jejich srstí pečováno, tak vše odhadli na dobu kolem zhruba 2 let. A to už je poměrně dlouhá doba. Samotný muž, který byl jejím majitelem, přesně odpovědět bohužel nedokázal.

Co se dělo s kočkou dále?

Zajímá vás, co se s kočkou dělo dále? Nemusíte se bát toho, že by snad byla vrácena majiteli, který by se o ni dále stále nestaral. Kočka byla umístěna k jeho vzdáleným příbuzným. Takovým, kteří již jinou kočku měli a věděli, jak se o ni správně postarat. Najednou měla život, jaký nikdy nezažila. Tento příběh je nejenom popis osudu této konkrétní kočky, ale je i varováním před tím, že někteří starší lidé by rozhodně kočky mít neměli, stejně jako by neměli mít jiné zvířata. Mohou jim ubližovat, aniž by o tom věděli.

Sdílejte článek