David Hampl
27 listopadu, 2019

Všichni dobře víme, že člověk si dokáže vybudovat ke zvířeti velmi krásný vztah. Většinou se jedná o vztah člověka k domácímu mazlíčkovi, kterým je většinou pes, kočka nebo králík. Co ale takový lev? Dokázali byste si vybudovat krásný a láskyplný vztah k této šelmě, která je u většiny spojená se zabíjením a násilím? Vztah tohoto chovatele lvů jasně ukazuje, že to nemusí být vždy pravda.

Vstoupil do lví klece

Chovateli stačilo otevřít lví klec a vstoupit do ní. Na většinu lidí by se lev v tu chvíli vrhnul a rozsápal by je. Tato lvice byla ovšem jiná. Muž k ní opatrně přistupoval, zatímco ho lvice v klidu pozorovala. Postupně se k ní muž přiblížil natolik, že se jí mohl dotknout. Většina lidí na jeho místě by už utíkala dávno pryč, ale tady to bylo jiné. I přes to, že se jednalo o velký risk, proběhl začátek netradičního setkání bez komplikací.

Lvice jako domácí mazlíček

Během krátké chvíle se stalo něco šokujícího, co by i silné povahy odrovnalo. Místo toho, aby lvice na muže zaútočila, přistoupila k němu a chtěla se s ním mazlit a hrát. Rozhodně to nevypadalo jako lvice, ale spíše jako domácí mazlíček. Muž si v klidu ke lvici lehnul a začal si s ní hrát. Bylo to něco ohromného a zároveň krásného. Spousta lidí to nedokázala pochopit, ale lvice byla k muži neskutečně milá a celou dobu se nechala mazlit.

Vztah jim závidí spousta lidí

Mnoho lidí si určitě klade otázku, proč lvice na muže nezaútočila. Vysvětlení je jednoduché. Lvice neměla důvod útočit, protože se o ni muž staral celý život. Byl jejím ošetřovatelem, ochráncem i kamarádem. Vybudovali si spolu krásný vztah, který jim může spoustu lidí závidět. Pokud nevěříte, že by lvice byla něčeho takového schopná, podívejte se na video níže, a to vás jistě přesvědčí. I dravá šelma si dokáže mezi lidmi najít svého přítele. Stačí jen, aby ji neubližoval.

Sdílejte článek