Muž začal renovovat dům a objevil skrýš

Povídá se, že každý starý dům má své tajemství. U tohoto domu to rozhodně platí. Zděděný zchátralý dům sice neměl žádnou hodnotu, ale to, co objevil ve skrýši mu rozhodně navýšilo majetek. Když zdědil starý dům, rozhodl se ho zrenovovat, to ale ještě neměl tušení, co uvnitř objeví za poklad. Neobjevil žádná strašidla ani známky trestného činu. Objevil něco mnohem cennějšího.

Skrýš v podlaze

Prarodiče svému vnukovi velmi často četli dobrodružné příběhy. Ten rozvíjel svou fantazii a představivost. Jako kluk snil o tom, že jednou najde opravdový poklad. Děti a zejména pak kluci sní o spoustě nereálných věcí. I tento sen se mohl až do oné chvíle zdát velmi nereálný. Jenže toto nevinné dětské přání se muži opravdu splnilo. Muž se rozhodl, že zděděný dům projde celkovou rekonstrukcí a začal vyklízet vnitřní prostory. Celý dům už byl skoro vyklizený.  Jediné, co mu zbývalo odnést byly jen staré koberce ze všech místností, které chtěl vyměnit za jiné. Když z podlahy v poslední místnosti sundal koberec, objevil v místnosti skrýš v podlaze, ve které se nacházel trezor. Trezor měl samozřejmě zámek, ten se muži nepodařilo odemknout. Ale i tak chtěl ale zjistit, co se v trezoru ukrývá. Proto se snažil zámek zdolat sám, když se mu to již dlouho nedařilo, nevzdal se, ale požádal o pomoc odborníky.

Odemknutí záhadného trezoru

Když všechny jeho pokusy o otevření trezoru nakonec opravdu selhaly, rozhodl se pořádat o pomoc odborníky, kteří se odemykáním zámků zabývají. Zavolal zámečnické firmě, vylíčil jí svůj problém a ta k němu poslala zdatného zámečníka, který muži pomohl odhalit, co se v trezoru skrývá. Po otevření trezoru muž zůstal stát jako opařený. V trezoru se nacházely tyto cennosti:

Čtěte také: Moderátorka Daniela Drtinová se rozhodla pro celibát. Vydala se na duchovní cestu!

  • knihy s mincemi z roku 1937, jedná se o sbírku, ve které jsou některé velmi vzácné kusy
  • plno starých bankovek, které dnes již také mají svou cenu
  • krásné staré pistole a hodinky
  • krabičku s množstvím šperků a zlatými cihlami