Muž zachránil svou manželku při útoku žraloka bílého

Pro Marka Rapleyho a Chantelle Doyleovou z Austrálie to měl být den jako každý jiný. Manželé se rozhodli, že si půjdou zasurfovat do Port Macquarine, který leží severně od hlavního města Sydney. Zamířili tedy do vod, které dobře znali. Netušili však, co je čeká za nemilé překvapení. Mladou ženu náhle kousnul do nohy velký bílý žralok. Mark nepanikařil a snažil se svou manželku zachránit.

Neodbytný žralok a boj o život Chantelle

Když se Chantelle ocitla v ohrožení života, její manžel neváhal a pustil se do boje s nebezpečným velkým žralokem. Snažil se do něj udeřit natolik silně, aby nohu jeho ženy pustil a odplaval. Avšak boj se zdál zprvu dost marný a také fyzicky vysilující. Podle slov Marka měl žralok kůži a tělo tvrdé, jako cihlová zeď.

Muž ale neustával v úderech a kopech, aby zvíře odehnal. Když mu síly pomalu ubývaly, žralok konečně končetinu jeho ženy pustil a odplul pryč. Mark tak s manželkou spěchal na břeh a přivolal ihned záchrannou službu. Jeho žena byla vážně poraněná a lékaři ji nakonec museli nohu operovat. Nevědělo se, zda o ni nepřijde.

Čtěte také: Našla malé, ještě slepé koťátko. Ujala se ho

Dlouhá operace nohy a šťastný konec

Příběh Chantelle a Marka zveřejnila australská zpravodajská stanice Channel 9. Muž při reportáži vypověděl, že boj s třímetrovým žralokem byl velmi urputný a náročný, ale vyplatilo se. Jednal instinktivně, jako by to udělal každý. Zachránil tak nejen svou partnerku, ale i matku společného dítěte. Chantelle byla po operaci stabilizovaná a lékařům se naštěstí podařilo její nohu zachránit.

Nyní se tedy zotavuje a je vděčná za tak obětavého a milujícího manžela, jako je Mark. Tento případ ale není jediný z oblasti. Minulý měsíc bílý žralok napadl při rybaření malého desetiletého chlapce, tomu nakonec zachránil život jeho otec. Závěr celého incidentu byl ale smutný. Otec dítěte bohužel utonul.