Muži prozradili, co se jim na ženách nejvíce líbí

Co dělá ženy tak atraktivní? Odpověď bude pro každého muže trochu jiná, ale jsou věci, na které se mnoho z nich shodne. Tuto otázku muži slyší poměrně často a vždy na ní odpovídají jinak. Podívejme se, co muži na ženách tajně zbožňují, jen o tom moc často nemluví. Podívejte se, jestli se alespoň v některých bodech trefíme do vašeho vkusu.

Postava přesýpacích hodin

Během staletí se preference typu ženské postavy hodně změnily. V minulosti byly pro muže mnohem přitažlivější dámy kyprých tvarů, ale to se hodně změnilo. Ještě před pár lety se za ideální postavu považovaly klasické modelky. Dnes je to opět jiné a většina mužů se shoduje, že se jim nejvíce líbí tvar přesýpacích hodin. Svým vkusem se tedy vrací opět do minulosti.

Mnoho žen chce být hubených, ale průzkumy ukazují, že širší boky a větší prsa jsou oblíbenější. Z historického hlediska jde hlavně o fakt, že podvědomě muži vnímají ženy se širšími boky a vzhledem tzv. krev a mléko, z důvodu budoucích potomků. Široké boky totiž byly vždy známkou hojnosti, plodnosti a známkou snadného porodu. Podvědomě si proto muži stále vybírají tyto ženy.

Čtěte také: 4 hlavní důvody, proč naše děti nemají tak šťastné dětství, jako jsme měli my

Vůně feromonů

Vůně jsou velkým lákadlem, a to z biologického hlediska. Společnosti, které vyrábí parfémy, se již léta snaží vyrobit parfém přitažlivý pro muže, ale bohužel to není možné. Každá ženy má velmi specifickou přirozenou vůni a každý muž je velmi odlišně vnímá. Říká se, že pokud si je pár souzený, něžná polovička bude partnerovi vonět i bez jakýchkoli přidaných parfémů.

Krásné vůně si pánové snadno všimnou na nejrůznějších místech, ale s parfémem se to také nesmí přehánět. Kouzlo omamné vůně nejen feromonů, ale také vhodného parfému můžete využít na ulici, v obchodě i v baru. Nádherné vůni neodolá žádný muž, a to bez výjimky.

Vyšší hlas

Ženy se často snaží ve společnosti pohledných mužů snížit tóninu svého hlasu, protože mají pocit, že budou mnohem svůdnější. Opak je ale pravdou. Z výzkumů vyplývá, že pánům naopak imponují něžné ženy s vyššími hlasy. Hlas atraktivitu zásadně ovlivňuje, takže byste to neměly podceňovat. A hlavně byste neměly měnit tóninu svého přirozeného hlasu, protože to k ničemu nevede.

Krásné vlasy

Tohle se asi zdá jako malichernost, ale je to tak. Nejoblíbenějším a nejsvůdnějším účesem pro muže jsou středně dlouhé, udržované, lesklé a na dotyk jemné vlasy. Muži si rádi hrají a mají vedle sebe rádi upravené ženy. To platí obecně. Vlasy jsou velkou součástí vzhledu, takže byste o ně, dámy, měly dbát. Nemusíte šíleně experimentovat. Přirozený vzhled je nakonec úplně nejlepší. Mezi další prvky a vlastnosti, které muži naprosto milují, můžeme zařadit:

  • červená barva (zejména červené šaty),
  • široké rty (zvýraznit je můžete rtěnkou),
  • symetrická tvář (make-up toho může hodně napravit).