Myčka nádobí vám usnadní život

Počítali jste si někdy, kolik hodin měsíčně strávíte mytím nádobí? V běžné čtyřčlenné rodině se nádobí myje zhruba 3× denně, což představuje cca půl hodiny času. Měsíčně to tedy dělá 14 hodin. Určitě si umíte představit, že byste tento čas dokázali využít efektivněji. A to už vůbec nemluvíme o tom, kolik běžné mytí nádobí spotřebuje vody.

Úspora práce a času

Podle jednoduchých výpočtů jsme rychle zjistili, že ročně věnujeme mytí nádobí týden času. Co se týká spotřeby vody, při klasickém mytí spotřebujeme cca 20 litrů vody. Oproti tomu myčka nádobí spotřebuje 14-15 litrů, ty nejúspornější typy umí umýt nádobí i s pouhými 7 litry vody. Jak je patrné, ušetří se skutečně ve všech směrech.

Vestavěná nebo volně stojící?

Při pořízení myčky nádobí stojíme před rozhodnutím, jestli pořídit volně stojící či vestavnou. Vestavěná myčka je určena k zabudování do kuchyňské linky. Rozlišujeme dva typy této myčky. Prvním z nich je plně integrovaná, jež není na první pohled patrná, neboť je celá skryta pod spodními dvířky. Ovládací panel se nachází na vrchní hraně dvířek myčky. Oproti tomu u druhého typu myčky je panel umístěn zepředu v horní části dvířek. Pro jakou variantu myčky se nakonec rozhodneme, záleží na prostorových dispozicích kuchyně a přizpůsobivosti kuchyňské linky.

Čemu věnovat pozornost?

Nákup myčky není nejlevnější záležitostí, proto je třeba brát v potaz hlavně technické parametry, které vypovídají o jejích kvalitách. V prvé řadě by vás měla zajímat energetická náročnost, konkrétně spotřeba elektrické energie. Nejúspornější myčky s označením A+++ spotřebují ročně okolo 190 kWh. Dále si všímejte spotřeby vody, jejíž úsporu zajišťuje funkce ECO. V neposlední řadě věnujte pozornost hlučnosti myčky. Při parametru 40-45 dB se podobá tlumenému rozhovoru. Co se týká programů, ty volte takové, aby odpovídaly provozu a počtu členů vaší domácnosti.

Ověřený výrobce

Dalším rozhodujícím kritériem při nákupu myčky nádobí je značka. Zde byste měli vycházet z recenzí spokojených zákazníků a z dlouholetých zkušeností dané značky. Jednou z nich je AEG, která se zaměřuje na výrobu domácích spotřebičů již řadu let. V jejím portfoliu naleznete též trouby, varné desky, odsavače, chladničky, pračky, sušičky a vakuovačky. Proč se rozhodnout pro myčky právě této značky? Mezi pádné argumenty patří šetrné mycí programy, které ani po několikerém umytí vaše nádobí neponičí, dále mimořádně tichý provoz a energetická úspornost.

Něco extra

U myček značky AEG je možné si nastavit spodní koš až do tří variabilních poloh, čímž si významně usnadníte vkládání a vyndávání nádobí. Nechybí zde speciální zóna pro tu největší nečistotu, díky níž už není nutné nádobí předmývat.