David Hampl
23 února, 2020

Problémy s pletí má spousta lidí. Především v mladém věku, v tzv. pubertě, se dospívající potýkají s opravdu nepříjemnými problémy na jejich tváři. Pleť je posázená nejrůznějšími pupínky, jizvami, skvrnami atd. Většinou se s tím nedá nic moc dělat, ale jen počkat až to odezní. Lze tomu samozřejmě trochu pomoci nějakými krémy, ale ne vždy to opravdu funguje. Problémy s pletí se ovšem týkají i dospělých lidí. Zde už by však měli být lidé opatrnější, protože se může stát, že i malý nepatrný pupínek, třeba na nose, může signalizovat hrozící nebezpečí. Vždy se raději ujistěte, ať nedopadnete jako tato mladá žena.

Obyčejný pupínek

Krásná mladá žena žila poměrně šťastný a spokojený život. Její pohodu a komfort jí závidělo, ale samozřejmě i přálo mnoho lidí. Nikdy by ji ani nikoho jiného nenapadlo, že naprosto obyčejná věc může její život změnit v krátkém okamžiku. Obyčejný pupínek na nose, jenž žena objevila, působil poměrně klasicky, takže mu nevěnovala zvlášť velkou pozornost. To byla ovšem chyba, kterou ovšem nemohla vůbec tušit. Pupínků už měla hromady a vždy se ji spolehlivě zbavila, resp. časem zmizely sami. Zde se ovšem jednalo o úplně jinou situaci.

30 různých operací

Tato mladá žena musela kvůli obyčejnému pupínku na nose urazit opravdu dlouhou cestu. Od roku 2014 doposud totiž musela absolvovat až 30 různých operací, včetně náročné léčby. Důvod byl jasný. Žena trpěla rakovinou kůže, konkrétně dlaždicových buněk. Život se jí proměnil od základu, protože rakovina není žádná sranda a vždy pořádně zasáhne do života nejen nemocných, ale i okolí.

Ztráta čelisti

V roce 2014 si pupínku na nose všimla poprvé. Když po nějaké době nezmizel, šla navštívit lékaře, aby jí řekl, o co se jedná. Lékař usoudil, že se jedná pouze o kožní infekci, a tak ženě nasadil antibiotika. Žena je začala brát, ale pupínek nemizel, spíše naopak, začal se zvětšovat. Navíc jí začal hodně bolet a celý obličej začal otékat. Šla tedy ke specialistovi na biopsii, která odhalila, že jde o již zmiňovanou rakovinu dlaždicových buněk kůže.

Musela ihned na operaci, která trvala 16 hodin. Bohužel to nepomohlo a po nějakém čase ji museli amputovat spodní čelist. Naštěstí potíže polevily a ona mohla k plastickému chirurgovi na operaci, která ji vrátila do běžného provozu. Na toto období života bude vzpomínat po celý zbytek života. Nepodceňujte pupínky na kůži.

Sdílejte článek