Domů ZAJÍMAVOSTI Mysleli jste si, že orgasmus je vyvrcholením? Tak zkuste pozorovat, co se...

Mysleli jste si, že orgasmus je vyvrcholením? Tak zkuste pozorovat, co se děje s Vaším tělem i následující dva dny potom!

Pravděpodobně víte, že sex s milovaným člověkem je velmi užitečná věc. A výbušný orgasmus má obecně vynikající vliv na fyzické i duševní zdraví člověka. Co více, budete se cítit skvěle. Nicméně, nové společné výzkumy sexuologů a psychologů ukázaly, že nejlepší účinky sexu nastupují až během následujících 2 dnů. Takže v tomto případě, stejně jako v divadle, začíná zábava až po spadnutí opony.

Vědci se zvláštním důrazem reagovali na fenomén popisující sexuální uspokojení a prohlásili, že vášnivé milování Vám může poskytnout skvělý pocit po dobu až 48 hodin.

Stav, ve kterém jste po intimitě, vědci nazývají termínem „postsexuální záře“. Poskytuje ty příjemné pocity, které Vás doprovázejí ještě dva dny. Odborníci v oblasti sexuálních vztahů tak nazývají pocit tepla, lehkosti a něhy spojené s uvolněním oxytocinu, který lidé pociťují obvykle po pohlavním styku.

Zajímavým faktem je, že starší páry v dlouhodobých vztazích mohou mít delší „záři“, v důsledku větší vzájemné důvěry mezi partnery.

Jeden z autorů studie, psycholog Andrea Meltzer, komentoval výsledky: „Náš výzkum ukazuje, že sexuální uspokojení je po dobu až 48 hodin po sexu. Lidé se silnou „postsexuální září“ hlásí vysokou míru sexuálního uspokojení do 48 hodin po sexu, stejně jako vyšší úroveň spokojenosti ve vztahu o několik měsíců později.“

Studie, zveřejněná v odborném časopise Psychological Science, ukázala, že je to právě činnost „postsexuální záře“, která přispívá k větší smyslnosti a intimitě ve vztahu.

Důvodem je i skutečnost, že koncentrace mužských spermií po pohlavním styku se snižuje, ale je obnovena do 48 hodin – během této doby člověk podvědomě chce být blíž k ženě. Stejný čas představuje i průměrnou životnost spermií v ženském těle.

Do studie bylo zapojeno 214 párů různého věku i sociálního postavení. Pozorování prokázala, že páry, které se pravidelně milují mají menší konflikty a šťastnější vztahy. Proto platí, že aby se udržela harmonie ve vztahu, je doporučeno mít sex jednou za 2-3 dny.

Doufáme, že se Vám článek líbil a nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

Kam dál?

10 věcí, které odborníci nedoporučují dělat před tím, než jdete večer do postele!

11 pravidel přímo od párů, které si prošly těžkým obdobím. Měl by se jimi řídit každý, kdo chce žít šťastný a spokojený život ve vztahu!

Psychologové představují koncept Pravidla 3 Minut, kterým by se měl řídit každý rodič!

13 Nejužitečnější ořechů a semínek, které je lepší jíst každý den, abyste zůstali zdraví a fit!

11 zcela zásadních chyb v řeči našeho těla, které zpravidla děláme každý den v práci!

Další články