Mysleli jste, že houbička je jenom na mytí nádobí? Tak to budete překvapení, jak velké má tato věcička využití!

Ostatně jako všechny ženy známe, jak otravné dokáže být uklízení. Už jenom to pomyšlení, kolik času budeme muset strávit nad čištěním nábytku a všelijakých dalších povrchů, utíráním polic a zkrátka celkovým úklidem domácnosti.

Proto jsem se rozhodli se s Vámi podělit o pár triků, díky kterému Vám uklízení uteče raz dva, a Vy tak budete mít dostatek času na své oblíbené činnosti.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Houbička na nádobí aneb jak rychle uklidit ubyt!

První trik Vám pomůže odstranit prach na policích. Úplně postačí, když spojít cukrářské kleště a houbičku na nádobí, do které pomocí nože uděláte díru. Ostatně, jako níže na obrázku. Houbičku pak už jen stačí namočit a můžete se dát do uklízení. Díky delší rukojeti tak dosáhnete tam, kam byste se jinak těžko dostávali.

Další trik Vám poslouží pro odstranění prachu a nečistot na těžko přístupných místech, jako je např. větrák. Postačí, když do houbičky uděláte více podélných a příčných řezů.

Máte nečistoty na pohovce? Pak Vám stačí nastříkat menší množství lihu na skvrnu a použít čistou houbu. Na závěr doporučujeme „učesat“ mikrovlákna kartáčem.

Špinavou a mastnou houbičku očistíte zcela jednoduše tak, že ji umístíte přes noc ve speciáním roztoku (1 šálek vody a 2 lžíce soli).

Pak už jen postačí dát houbičku na pár minut (na nejslabší režim) do mikrovlnky a během pár minut bude po bakteriích.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Zde Vám ještě přinášíme video, kde můžete zhlédnout více užitečných triků s houbičkou na nádobí!