Na bolest hlavy pomůže i stimulace správných bodů na těle

Co kdybychom vám řekli, že je možné zahnat bolest hlavy během pěti minut. Bez použití léků. Že je to nemožné? Pak nepřestávejte číst. V dnešním článku jsme si pro vás připravili recept na to, jak se s tímto problémem rychle a bezbolestně vypořádat.

Vyzkoušejte akupresuru

Pokud vás začne sužovat nesnesitelná bolest hlavy a vy nemáte po ruce žádný tišící prostředek, zkuste něco jiného – akupresuru! Možná už jste slyšeli o akupunktuře. Stejně jako její sestra, i akupresura pochází z tradiční čínské medicíny. Jde tedy o tisíciletí prověřenou metodu, kterou používají miliony lidí na světě. Jak na to?

  • najděte tiché a poklidné místo, kde budete mít klid
  • sedněte si a relaxujte
  • začněte masírovat potřebné body, masáž trvá od 30 sekund do 1 minuty
  • masírujte jemně a v kruhových pohybech

Bolest by měla během pěti až deseti minutách zmizet. Kde najdete potřebné body? Nazývají se ZAN ZHOU body a jsou umístěny mezi obočím, v místě, kde se kořen nosu dotýká čela. Že se tohoto místa dotýkáte často, především při náhlých bodavých bolestech hlavy? Ano, to je přesně ten bod, který potřebujete masírovat, abyste od bolesti měli během pár minut pokoj. Poznejte, jaké další body můžete masírovat. Inspirujte se tradiční čínskou medicínou.

Čtěte také: Trápíte se s výběrem originálního dárku? Vsaďte na předměty s vlastním potiskem

Pomůže s různými druhy bolesti

Další body se jmenují YINGXIANG. Nachází se po stranách nosních dírek. Pokud je chcete najít, nahmatejte vystouplé části na spodku lícních kostí. Masírováním této části ulevíte od stresu a bolestí zubů. Body SHUAI GU uleví nejen vaší hlavě ale také unaveným očím. Tyto body jsou umístěny na vašich spáncích.

Vyzkoušejte také masáž bodů TIAN ZHU. Leží na zadní části hlavy. Jsou umístěny mezi ušima a na vrchu páteře, přesně uprostřed. Stimulací těchto bodů uvolníte dutiny a podpoříte dýchání, ztlumíte bolest v oblasti uší, bolest hlavy a migrény.