David Hampl
27 června, 2019

Není nic neobvyklého, že zvířata čas od času někde uvíznou. Mnohdy jde jenom o drobné uvíznutí s možností snadného vysvobození, jindy už jsou potřeba hasiči, kteří přijedou na pomoc. Když šel muž podél řeky, viděl zde štěně, které také vypadalo, že zde uvízlo. A to mezi větvemi, které byly na břehu. Muž samozřejmě neváhal a šel mu na pomoc. Když přišel blíže, zjistil že celá věc je trochu jinak, než to vypadá.

Pes se na dané místo nedostal náhodou

Na začátku to vypadalo, že jenom zkoumal břeh a omylem se zachytil do daných větví. Jak se ale později ukázalo, vše bylo úplně jinak, než se zdálo. Nedostal se tam sám a už vůbec ne náhodou. Psa tam nechal člověk. Pravděpodobně jeho majitel, který se rozhodl, že se ho tímto způsobem zbaví. Když muž přišel blíže, tak viděl, že pes je zde uvězněný tak, že je k větvi přivázán. V první chvíli muž nechápal, kdo a proč mu to udělal.

Bylo třeba rychle jednat

Vypadalo to, že pes je na daném místě už dlouho a navíc bylo třeba rychle jednat. Voda v řece stoupala a mohlo by dojít k tomu, že se utopí. Muž k němu musel přistoupit opravdu opatrně, aby ho nevyplašil a nestalo se ještě něco horšího. Naštěstí pes jakoby cítil, že mu muž nejde ublížit, ale že mu jde pomoci. A tak se nijak nebránil a nechal muže přistoupit blízko. V tu chvíli už voda opět stoupla a tak bylo třeba jednat rychleji. Nešlo to moc dobře, ale nakonec se muži podařilo psa vysvobodit z pasti, která by pro něho byla smrtelná. To proto, že v celé oblasti panovala zvýšená hladina řeky a bylo jasné, že ta stoupá velmi rychle. Majitel psa to jistě věděl a proto ho takto odsoudil k záhubě.

Následoval odvoz k veterináři

Bylo jasné, že musí následovat odvoz k veterináři, jelikož na psovi bylo jasně vidět, že není úplně fit. Muž ho tedy naložil do auta a odvezl k lékaři. Ten naštěstí konstatoval, že je vše v pořádku. Tedy až na drobnou vysílenost, vyhladovělost a také dehydrataci. To vše bude v pořádku do několika dní a jinak pes nebude mít žádné následky.

I lidé u lékaře a následně v útulku potvrdili, že pomoc přišla doslova za 5 minut 12. Kdybys daný muž šel tímto místem později, pes by pravděpodobně nepřežil. A jelikož nikdo nevěděl, jak se jmenuje, dostal hned nové jméno. A to podle toho, kde byl nalezený. Byl pojmenován River, což v překladu znamená řeka.

Pachatel se našel. A bylo to ještě šokující

Když se informace dostala na veřejnost, spustilo se také poměrně intenzivním pátrání po tom člověku, co tento hrůzný čin provedl. Když se daná osoba přišla doznat, bylo pro vyšetřovatele šokující to, že se nejednalo o majitele. Jednalo se o muže, kterého si majitel najal, aby jeho psa takto zanechal. A ten to nedělal zdarma, ale za částku pouhých 1 000 Kč. Každý byl v tu chvíli šokován, co jsou lidé schopni za tisícovku udělat.

Sdílejte článek