David Hampl
22 prosince, 2019

Občas koupíte něco, o čem si myslíte, že dobře víte, co to je. Na světě se ovšem každý den stává mnoho zajímavých věcí, které mohou člověka potěšit, ale i zklamat. Rozhodně se ale říká, abychom nekupovali zajíce v pytli a vždy si předem jasně zjistili, co kupujeme. Jedné ženě se však stalo něco, co by nečekal nikdo na světě. Maximálně ten, kdo jí danou věc prodal. Žena totiž na aukčním serveru koupila dětem velké vejce v domnění, že se z toho vylíhne například dráček. O 47 dní později nemohli uvěřit svým očím.

Na internetu lze koupit vše

Není neobvyklé, že v dnešní době lidé procházejí internet a nakupují na portálech, jako jsou Allegro, eBay a Amazon. Dost často zde nakupují velmi zvláštní věci, o kterých vůbec netuší, co jsou vlastně zač. Přesně to se stalo mladé Charlotte Harrison, která koupila obyčejné vejce na eBay za pouhých 30 dolarů. Matka si nebyla jistá, jestli se z něj něco vylíhne, nicméně i přesto chovala s dětmi toto vejce v domácím inkubátoru po 47 dní. Hezky se o něj starali, každý den je otáčeli a poctivě vážili. Nikdo z nich nečekal, co se v budoucnu s vejcem stane.

Po 47 dnech překvápko

Charlotte dokonce začala pískat a všelijak cvičit, aby přivolala vylíhnutí. Pak se však stalo něco úžasného. Z vejce se po 47 dnech péče v domácím inkubátoru vyklubalo malé, ale krásné ptáče. Všichni byli v tu chvíli u vytržení, ale především děti. Jejich nadšení neznalo mezí. Nešlo totiž jen o obyčejné ptáče. Z vajíčka se totiž vylíhlo exotické emu a rodina mu dala jméno Kevin. „Od chvíle, kdy se narodil, byl ke mně úplně připoután, myslel si, že jsem jeho matka. Pravděpodobně proto, že mě viděl první, “říká Charlotte.

V dospělosti do ZOO

Rodina si ptáčka nechala a miluje ho jako domácí zvíře. Stalo se tak jejich mazlíčkem. Na fotce můžete vidět Eli, čtyřletou dceru Charlotte a s jejich jedinečným mazlíčkem. Může to znít krásně, ale rodina neřekla všechno. Dospělá emu může dosáhnout výšky asi 1,75 metrů a vážit 50 kilogramů. Je tak druhým největším ptákem na světě. Rodina tedy předpokládá, že pták se bude muset v budoucnu přestěhovat do zoo, jakmile dosáhne velikosti, která mu už neumožní zůstat doma.

Sdílejte článek