Na konci dvora našli zakopaný trezor: Když ho odpoledne otevřeli, málem je skolil infarkt

Každé malé dítě touží po tom, že jednou najde nějaký tajný poklad. Jako dítě chceme, aby v pokladu byly hračky nebo jiné podobné věci, se kterými si budeme moci hrát. Postupem času naše touhy nalézt poklad zůstávají, ale obsah nálezu se mění. Už nejsme děti, a tudíž toužíme spíše po penězích nebo nějakých drahých kovech či podobných materiálech. Jenže, kde takový poklad najít, když nemáme žádný tip nebo nějakou mapu po dědečkovi. Řešením může být koupě starého domu, ve kterém lze předpokládat, že nějaký starý poklad bude. Co když o poklad nějak netoužíme, ale přesto si starý dům koupíme. Chodíme kolem něj každý den a ani nás nenapadne, že by nám mohl změnit život. Myslíme si totiž, že se jedná o něco úplně jiného.

Záhada starých domů

Staré domy jsou mnohdy velmi záhadné a mohou nám přinést hodně radosti nebo také starostí. Ke starým domům často náleží také velká zahrada, která může ukrývat mnoho zajímavých předmětů. Může se na ní ukrývat například stará elektrická skříňka, která od pohledu vypadá velmi zanedbaně a staře. Nikomu ovšem nepřekáží, a tak je na zahradě ponechána, aby zachovala starobylý ráz zahrady i domu. Co když to ale není elektrická skříňka, ale něco jiného?

Tajemství pod stromy

Tento případ se stal mladému páru žijícímu na Staten Islandu v USA. Po dlouhá léta pár věřil tomu, že rezavá kovová mříž na konci jejich zahrady je bývalá elektrická skříň. Neměli tedy důvod se tím nějak zabývat, což byla ovšem škoda. Skříň byla navíc ukryta pod větvemi vysokých stromů, takže opravdu nikomu nevadila. Jednou se ovšem pár rozhodl větve pokácet.

Čtěte také: Lékaři doporučují: tyto potraviny účinně odvádí cholesterol z tepen a snižují riziko infarktu až o 80%!

Skříň s překvapením

Museli tedy skříň otevřít, aby ji vyprázdnili a odnesli. K jejich obrovskému překvapení v ní našli diamanty, prsteny, zlato a tisíce dolarů. Bylo tam ovšem něco mnohem zajímavějšího, kus papíru se jménem jejich souseda. Zaklepali tedy na něj a zeptali se ho, zda byl někdy okraden. Odpověděl, že ano. Podle policie byl v roce 2011 o Vánocích vykraden a přišel o 52 tisíc dolarů. Pár tedy poklad vrátil sousedovi, kteří nevěřil svým očím. Poklad nebyl jejich, a proto ho v klidu vrátili tam, kam patří.