David Hampl
6 prosince, 2019

Už byli někdy svědkem něčeho zvláštního? Zažili jste něco překvapivého nebo tak zajímavého, že na to do smrti nezapomenete? Pokud ne, tak pro vás máme jeden příběh, který se odehrál na rušné křižovatce velkého města. Nikdo z přítomných tehdy nechápal, co se vlastně děje a všichni jen zírali s otevřenou pusou na to, co policista provádí se starým mužem. Pravděpodobně nikdo z nich na to do smrti nezapomene.

Policista všechny šokoval

Co byste dělali, resp. jak byste se zachovali, kdybyste viděli starého člověka, který uvíznul na přechodu pro chodce? Většina z vás by jen netrpělivě čekala na to, až důchodce přechod přejde. Přitom by většina z vás určitě nadávala a byla nervózní z toho, že nestihne důležitou schůzku. Na světě existují mnohem důležitější věci než obchodní schůzky. Naštěstí to věděl mladý policista, který svou včasnou reakcí překvapil naprosto všechny, kteří v tu dobu na křižovatce byli. Ti se pak mohli jen stydět, že jen čekali a nadávali.

Vše zachytila kamera

Jakmile se podíváte na záznam z kamery, která celou akci důkladně nahrála, pochopíte, o jak silný zážitek muselo jít. Nešlo ovšem jen o silný zážitek pro řidiče a kolemjdoucí, ale především o projev ochoty pomáhat a chránit navzdory všem přihlížejícím a proklínajícím očím. Policista se zachoval jako správný člověk a muž a patří mu za to obrovské uznání. I přesto, že někteří mohou namítnout, že to byla jeho povinnost, mohl klidně zůstat sedět ve vozidla a počkat, až starý pán přejde. Místo toho vstal a šel.

Na zelenou stát

Zasvítila zelená a chodci vstoupili na přechod. Spolu s nimi tam vstoupil i starý pán. Než se ovšem dostal do poloviny přechodu, rozsvítila se červená. To znamenalo, že auta měli zelenou a mohly jet. V tu chvíli ovšem nevyjelo žádné auto, protože pán byl stále na přechodě a šel velmi pomalu. Nikoho z přihlížejících nenapadlo, že by mohlo vystoupit a jít muži pomoct. Naštěstí to napadlo policistu, který za mužem došel a pomohl mu na druhou stranou. Jakmile uvidíte video, které celou akci zachycuje, pochopíte, co se vlastně stalo.

Sdílejte článek