David Hampl
3 listopadu, 2019

Odvaha může mít mnoho podob a toto je patrně jedna z nich. Příběh se týká chlapce, na kterého byl osud velmi krutý. Trpí zdravotními problémy, které jsou nezáviděníhodné. Christopher Duffley z New Hampshire má od narození velmi těžký život. Mnoho lidí v jeho situaci by dost možná vše vzdalo. On ale ne a ukazuje tak svou výjimečnost.

Je slepý a trpí autismem

V čem je Christopher Duffley z New Hampshire jiný? Je to z důvodu jeho zdravotních problémů. Tím prvním je to, že je chlapec slepý, což mu výrazně komplikuje jeho život. Zároveň ještě trpí autismem, což je také jedna z poměrně nepříjemných diagnóz. Přesto se nevzdává. Má svoje sny a podle okolí má také velký talent. A ten se rozhodl konečně ukázat. I když bylo jasné, že se bojí, musel svůj strach překonat. A to se mu povedlo.

Předvedl se na podiu

Mnoho lidí by se dost možná bálo, ale on ne. Sebral veškerou odvahu a rozhodl se, že předvedl světu, co vše umí. Nastoupil na podium a už v tuto chvíli sklidil velký potlesk. Přitom stále nebylo jasné, jaký bude jeho výkon a co vše dokáže. I když lidi neviděl, rozhodně je vnímal. Následně byl uveden a mohl začít dělat to, co umí.

Chlapec začal zpívat

Co je jeho jedinečným talentem? Je to zpěv. I když se ti na první pohled nemusí zdát, ani slepota, ani autismus pro něho nejsou problém v tom, aby zpíval. Když začal, byly první tóny poněkud nejisté a také opatrné. Po chvíli ale bylo jasné, že zpívat skutečně umí. A velmi dobře. To poznalo také samotné publikum, které ho odměnilo bouřlivým potleskem.

Chlapec ukázal, že i přes svůj handicap dokáže něco, co mu mohou mnozí závidět. Vyšel na podium a zazpíval pro celý sál. A ten se mu odměnil potleskem. To chtělo velkou sílu. Ostatně i vy můžete jeho výkon vidět. Podívejte se na video. Je mu jenom 10 let, má těžký osud, a přesto dokáže tak dokonale zpívat. Je výjimečný, že ano?

Sdílejte článek