David Hampl
7 prosince, 2020

Psi jsou nedílnou součástí rodiny pro všechny, kdo nějakého mají. Co byste ale dělali, kdyby váš pes přes noc ochrnul na zadní končetiny a nemohl se sám pohybovat? Vzdali byste to a nechali ho uspat? Každý z nás by se zaručeně zachoval jinak. Dnes se podíváme, jak si s touto situací poradil jeden Američan. A jeho řešení je nejen geniální, ale také velice dojemné.

Jedinečný majitel jedinečného psa

Všichni se můžeme poučit od Craiga, který se snažil zmírnit bolesti svého nejlepšího přítele a zůstal po jeho boku do samého konce. Muž jménem Craig a jeho pes Loois si evidentně užívají každodenní procházku. Loois je pitbul, který na první pohled obohacuje Craigův život. Pokud se na to nesoustředíte, ani byste si nevšimli, že Loois je paralyzovaný od pasu dolů v důsledku nehody.

Šikovné vylepšení

Craig ovšem není typ člověka, který se jen tak vzdá svého milovaného psa. Místo toho, aby ho vzal, se Craig rozhodl přijít s užitečnou kyčelní podložkou, která Looisovi usnadňuje pohyb. A stálo ho to pouhých 35 dolarů. Když mluví o tom, jak moc miluje svého psa, o hezkých společných chvílích, lze snadno poznat, že vůbec nelituje svého rozhodnutí. Ve skutečnosti Looise poskytuje Craigovi neuvěřitelnou vnitřní sílu a jeden pro druhého jsou nejlepšími přáteli.

Sám Craig přitom říká, že chodí ven denně. Mají to ale trochu jinak, než ostatní. Místo toho, aby bral majitel na procházku psa, bere pes na procházku svého majitele. Craig mu drží zadní nohy ve vzduchu pomocí kyčelní podložky a Looise předníma nohama klasicky chodí a sám se rozhoduje, kam půjde. Podle Craiga je tento čas jen jeho, a proto ho nesměřuje na určité místo a nechává ho chodit, kam chce.

Další úžasná vychytávka

V garáži má navíc přidělaný hák na gumě, která je připevněna do posouvatelné drážky. Když mu tam dá zadní nohy, Looise se může ve skutečnosti proběhnout po garáži a Craig mu může házet míčky jako zdravému psovi. Navíc s ním v této poloze cvičí, aby svaly zadních nohou úplně nezakrněly.

Sdílejte článek