Na rýmu jedině přírodně. Tyto metody skutečně zabírají

Asi všichni známe nepříjemné projevy rýmy, ke kterým patří zduřelá nosní sliznice, odřený nos a bolesti hlavy. Rýma je běžným doprovodným jevem nachlazení, ale může se dostavit i jako průvodní jev jiných nemocí nebo alergií. Jedná se vlastně o zánět sliznice nosní dutiny, která je překrvena a produkuje nadbytečné množství tekutiny a hlenu. Jak se rýmy zbavit bez zásahu léků?

Jak rýmu chytnete?

K přenosu rýmy dochází pomocí kapének či přímým kontaktem s nemocným. Jakmile se nakazíte, obvykle se u vás první příznaky objeví v rozmezí 1-3 dnů. Nejrizikovější bývá samozřejmě období podzimu a zimy.

Příznaky rýmy

Projevy se mohou u jednotlivých lidí mírně lišit, ale klasické příznaky známe asi všichni. Bývá to především nepříjemná bolest hlavy nebo nepřetržitý výtok z nosu. Mezi další typické projevy rýma patří:

Čtěte také: 3 suroviny vám stačí pro boj proti kašli!

  • zhoršená průchodnost nosu
  • porucha čichu
  • kýchání
  • slzení

Zkuste zabojovat proti nemoci přírodně

Účinnou zbraní při boji s rýmou bývá podle babských rad například cibule. Její šťávu se doporučuje vmasírovat do chodidel a kolečka cibule je také možné umístit přímo do ložnice, kde spíte, abyste po celou noc vdechovali její silné výpary. Zkuste to, třeba vám tato metoda prospěje.

Inhalace

Platí, že na rýmu dokáže velmi dobře zabírat teplo, a proto bývá dobrou léčbou inhalace teplé páry. Účinná je například směs, kterou si snadno vytvoříte doma. Co budete potřebovat?

  • kůra ze 4 citronů
  • 1 polévková lžíce hřebíčku
  • 350 ml alkoholu
  • velká sklenice či láhev

Vše smíchejte ve velké láhvi nebo sklenici a uložte na teplé místo po dobu asi dvou dnů. Následně tuto kapalinu využívejte k inhalaci. To nejsnadněji uděláte tak, že si připravíte velký hrnec s horkou vodou, do které dáte pár kapek této směsi. Poté si hlavu překryjte ručníkem a opatrně inhalujte páry. Dejte si pozor, abyste se nepopálili.

Proč to funguje?

Jde o kombinaci těchto léčivých ingrediencí, které společně tvoří neporazitelný tým v boji proti rýmě. Citron je plný vitamínů, zejména pak C, A, B1, fosforu nebo železa. Hřebíček se zase pyšní antivirovými a antibakteriálními vlastnostmi. Navíc toto koření obsahuje vzácnou sloučeninu, která posiluje celý imunitní systém. Pamatujte, že léčba rýmy trvá několik dní, maximálně týden. Pokud se situace poté nezlepší, je vhodné kontaktovat lékaře a poradit se o dalším postupu.

ZDROJ: smakdnia.pl