Na suchá a hrubá chodidla platí tento snadný trik. Potřebujete jen jedinou snadno dostupnou ingredienci

Na našich chodidlech se může objevit hned několik problémů, včetně kuřího oka, popraskaných pat nebo jiných onemocnění. Na každý problém existují různé drahé léky, ale následující tipy je mohou vyléčit všechny najednou, levně a snadno.

Popraskaná kůže

Popraskaná kůže na patě bývá suchá, někdy bolestivá a může se zbarvit do nažloutlého nebo nahnědlého nádechu. Na popraskanou ztvrdlou patu je však nejen ošklivý pohled, ale také bývá nepříliš prospěšná ze zdravotního hlediska, může totiž vést až k rozvoji zánětu a následným velmi bolestivým potížím. Vzniká z nedostatku hydratace, což může být způsobeno nezdravým stravováním, špatnou obuví, stárnutím, dlouhodobým stáním apod. Pokud se situace neřeší, může to vést až k rozvoji kožního onemocnění, ekzému, lupénky, kuřího oka, cukrovky nebo problémů se štítnou žlázou.

Účinná metoda

Na řešení výše uvedených potíží je snadný lék. Budete potřebovat jen obyčejný aspirin, který snadno koupíte za pár korun v každé lékárně. Rozdrťte 10 tablet aspirinu na prášek a zalijte jej 250 ml 7% alkoholu. Nechte stát 1-2 dny v uzavřené lahvičce. Do této tekutiny namočte gázový polštářek, položte ho na popraskanou patu a připevněte k noze fólií. Na závěr si na nohu natáhněte ponožku. Nechte působit přes noc, ráno obvaz sundejte a umyjte si nohy. Pomocí pemzy setřete peelingovou vrstvu a naneste na pokožku hutný a mastný krém. Touto metodou lze odstranit nejhrubší ztvrdnutí kůže do 10 dnů, proceduru můžete opakovat podle rozsahu poškození.

Zaměřte se na prevenci

Pokud vás trápí tyto potíže, je třeba přijít především na to, kde děláte chybu. V prvé řadě se zaměřte na dostatečný pitný režim. Dále se naučte si nohy vždy pečlivě večer omýt a namazat zjemňujícím krémem. Zvažte také výměnu bot nebo ponožek za kvalitnější a prodyšnější produkty. Jestliže se situaci nepodaří vyřešit, je dobré zkusit konzultovat vaše potíže s lékařem.

ZDROJ: tudasfaja.com