Na tohle maso si dávejte pozor. Můžete se otrávit!

Kuřecí maso je nedílnou součástí českého trhu. Nyní se ovšem objevilo riziko, na které si všichni musíme dávat pozor. Objevila se informace o tom, že se v Tescu, Penny Marketu a Makru objevilo kontaminované kuřecí maso. Něco takového je velmi nebezpečné, protože vám to může stát zažívací problémy. U malých dětí může otrávené maso způsobit velmi vážné zdravotní problémy.

Nepodceňuje varování

Agrární komora České republiky a další potravinářské asociace varují zákazníky, aby si dávali pozor na maso z Ukrajiny. Kontroly kvality potravin na Ukrajině nejsou zdaleka tak přísné jako u nás, a proto se k vám může dostat kontaminované a otrávené kuřecí maso. Bohužel se obavy našich asociací vyplnila a na pultech obchodů se objevilo škodlivé maso.

V celé Evropě se objevilo maso nakažené salmonelou. Velký problém je fakt, že varování se objevuje až s měsíčním zpožděním. Kontaminované kuřecí maso se proto stále může nacházet na pultech obchodů a dostat se k dalším zákazníkům. Z tohoto důvodu je velmi důležité, abyste si dávali pozor na výrobce produktu, který kupujete.

Čtěte také: Obsahuje vaše moč i po delší době vysoký obsah bublin? Může to znamenat zdravotní problém!

Této společnosti se musíte vyhýbat při nákupu

shutterstock.com

Možná se budete divit, ale za zdravotními problémy po konzumaci kuřecího masa stojí slovenská společnost s názvem WE Trade s.r.o., která má ukrajinské majitele. Právě proto dováží své maso z Ukrajiny a je zodpovědná za otrávené maso po celé Evropě. Společnost doveze maso z Ukrajiny na Slovensko, kde ho přebalí do svých obalů a prodá do Čech i dalších evropských států.

Bohužel o tomto riziku pravděpodobně české obchody stále příliš netuší, protože jejich produkty stále odebírají a nabízí ho zákazníkům. Z tohoto důvodu je pouze na vás, abyste si na to dávali pozor. Jestli uvidíte v chladicím boxu kuřecí (nebo jiné) maso od této společnosti, rozhodně ho nekupujte. Vsaďte na české společnosti nebo dodávky masa od místních farmářů.