Na výrobu krásné dekorace stačí jen dýně a plastová miska

Podzim je tady a s ním přišla i dýňová sezóna. Jsou lidé, kteří mají rádi dýni pečenou a vařenou, ale jsou i jedinci, kteří ji rádi využijí pro výrobu dekorací. Jste-li jedním z těchto lidí, dobře teď čtěte, protože vám právě teď ukážeme skvělou metodu dekorace, která bude vypadat skvěle venku i uvnitř. Výsledná podoba bude samozřejmě na vás. Záleží hodně na tom, jakou dýni i květiny vyberete. Tak neváhejte a pusťte se do tvoření!

Popadněte dýni jakékoli velikost a plastovou nádobu dle vašeho výběru. Umístěte ji na dýni a obkreslete podle ní kruh tužkou nebo fixou. Vezměte ostrý nůž a podle nákresu kruh vyřízněte. Otvor uvnitř očistěte a vložte do něj plastovou misku, podle které jste otvor udělali. Ta bude sloužit jako místo na vodu.

Jedinečná váza

Nyní jste prakticky hotoví. Teď už stačí jen naplnit misku vodou a pomocí nůžek si připravit řezané květiny do délky, která se do misky vejde. Připravte a stylizujte do vázy květy dle svého uvážení a vkusu. To, co tam dáte je čistě na vás. Může se jednat o živé, ale také umělé nebo sušené květiny. Na Halloween lze vázu využít také k dekorování sladkostí, pavučin, pavouků apod.

Čtěte také: Masírujte si tento bod na těle a zažijete malý zázrak!

Je úžasné, že můžete jedinou dýni využít hned několika způsoby. Během běžných podzimních dnů jako vázu na květiny a během Halloweenu (pokud ho slavíte), jako šikovnou a originální dekoraci. Ne vždy se musí jednat o dýni s vyřezávaným strašidelným obličejem. Může se jednat i o velmi elegantní a vkusný doplněk vašeho podzimního interiéru.

Inspiraci najdete všude

Na internetu najdete milion odkazů na obrázky, postupy i videa na podzimní dekorace všeho druhu. Využít k nim můžete nejen dýně, ale také sušené květiny, listí nebo větve. Volba i provedení je na vás. Budete-li potřebovat dávku inspirace, můžete se jednoduše podívat na Google, Pinterest nebo Instagram. Tam toho najdete více, než dost.