David Hampl
15 února, 2019

Mít trojčata je již samo o sobě velice náročné. Ne tak, když se k tomu musíte starat ještě o jejich starší sestru! Přesně tohle se stalo v jedné britské rodině z Liverpoolu. Od začátku jim bylo jasné, že nedopustí, aby jejich dcera Indiana byla jedináček. A tak po uplynutí určité doby se rozhodli pořídit jí sourozence. A tak se do toho pustili.

U lékaře je čekalo překvapení

Becki-Jo Allen se se svým manželem Liamem Tierneyem tedy snažili o početí druhého dítěte. Když se Becki-Jo šla k lékaři ujistit, zda je skutečně těhotná, lékař jí odpověděl, že ano. Jaké bylo ale jejich překvapení, když se zjistilo, že se jedná o vícenásobné těhotenství. A to ne o dvojčata, Becki-Jo nosila rovnou děti tři. Naštěstí díky jejímu nízkému věku (v té době jí bylo 23 let), nebylo riziko jakýchkoli komplikací tak vysoké. Všechna tři miminka měla mít navíc stejné pohlaví – mělo se jednat o chlapce!

Vícečetné těhotenství je vždy tak trochu riziko…

Čekat trojčata je vždy tak trochu problém, protože nikdy nevíte, co vás může potkat. Důležitá je vitalita matky a její psychika. Ačkoli pro Becki-Jo a jejího partnera bylo toto vícečetné těhotenství velkým překvapením, obzvláště proto, že v rodině žádného z nich se předtím neobjevila ani dvojčata, natož tak vícerčata, srovnali se s tím dobře. Na miminka se začali připravovat a těšit s dostatečným předstihem.

Trojčátka se narodila o něco dříve

Jak už to tak u vícerčat chodí, narodila se i trojčata o něco dříve, než měla – a to již ve 31. týdnu těhotenství (standardní délka těhotenství je 40. týdnů). Každé z miminek mělo tou dobou okolo 1500 g. Ačkoli se děti narodily v předstihu, bříško jejich maminky už vypadalo jako obrovský nafouknutý balón, větší, než mají maminky s jedním dítětem těsně před porodem.

Kluci to zvládli

Všichni tři kluci se narodili zdraví, a tak s drobnou pomocí lékařů prospívali. Museli strávit celkem 6 týdnů na jednotce intenzívní péče, protože ne všechny jejich orgány již byly natolik vyvinuté, aby chlapci mohli přežít sami. Roman, Rocco a Rohan jsou skoro stejní, a tak může být problém je od sebe rozeznat. Důvodem je to, že nejenže jsou to trojčata, jsou také jednovaječná trojčata (sdílí jednu placentu) – a to je další věc, která je na těchto chlapcích tak výjimečná!

Jedno z nejvzácnějších těhotenství na světě!

Právě to, že jsou chlapci jednovaječnými trojčaty je důvod, proč je toto těhotenství natolik jedinečné. Dnes už jsou chlapci zdraví a v pořádku doma. I když se zdají být úplně stejný, podle jejich maminky má každý jinou povahu, a tak je od sebe hravě rozezná. Rodičům se tedy splnilo vše, co chtěli – jejich prvorozená dcera již není jedináček a domů si přivezli zdravé děti.

Sdílejte článek