Na záchodech uslyšel výkřik, a tak ihned přiběhl, ale tohle nečkal. Dnešek se mu již navždy zapsal do života

Občas se stane, že se připletete do něčeho, o co vůbec nestojíte nebo co by vás ani ve snu nenapadlo. Představte si, že jdete v klidu na záchod vykonat svou potřebu a vás mistrovský plán přeruší křik a pláč ozývající se z některé z kabinek. Jsou lidé, kteří by zacpali uši, zavřeli oči a tento problém ignorovali. V klidu by odešli ze záchodu, ale svědomí by je přeci jen trochu hryzalo, zda neměli alespoň zjistit, o co jde. Naštěstí ale existují lidé, kteří neváhají ani vteřinu a jsou hned ochotni pomoci. Přesně o tom se mluví v tomto případu, který změnil život dvou mužů. Pojďte zjistit, na co do smrti jeden z mužů nezapomene.

Tradiční páteční drink

Byl krásný večer a v jednom z barů seděl při pravidelném pátečním drinku jeden muž. V klidu si popíjel své drinky a bavil se s přáteli. Zábava byla opravdu na dobré a kvalitní úrovni, ale pak se stalo to, co tuto zábavu přerušilo. Muž už zřejmě vypil více tekutin, a tak ho tělo donutilo jít na záchod vykonat potřebu. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se to nemělo pojit s určitou událostí, o které neměl muž zatím ani ponětí. V klidu tedy odešel na záchod potřebu vykonat.

Starý pán na zemi

Jakmile se dostal na záchod a začal u pisoáru vykonávat svou potřebu, začal si samozřejmě broukat melodii své oblíbené písně, jak to dělá při potřebě spousta lidí. V tom mu v uších zazněly velmi zvláštní zvuky, které by na záchodě baru rozhodně nečekal. Z jedné ze zavřených kabinek se ozýval pláč a zvláštní zvuky, které připomínaly něco jako volání o pomoc. V tu chvíli zůstal stát jako opařený a nevěděl pořádně, co dělat. Naštěstí tato chvíle trvala jen zlomek vteřiny, neboť se vzápětí vzpamatoval a rozhodl se zjistit, o co jde.

Když otevřel dveře kabinky, naštěstí šly otevřít, tak uviděl, jak na zemi leží starší pán. Zřejmě se mu udělalo špatně, upadnul, poranil si nohu a už nemohl vstát. Začal tedy plakat a volat o pomoc, ale první, kdo ji slyšel a zareagoval, byl až náš muž z baru. Ihned mu pomohl vstát, a když uviděl spoušť, kterou pán na sobě zanechal, rozhodl se, že mu půjčí i své šaty, člověku, kterého vůbec neznal.

Veterán z Vietnamu

Pro starého pána to bylo jako dar z nebe, protože nikdy nic takového nezažil. Jak se ukázalo později, byl válečným veteránem z Vietnamu a měl spoustu životních zkušeností. Přiznal ovšem, že právě tento incident byl pro něj za celých 69 let jeho života, tím nejtrapnějším a rozhodně na ni nikdy nezapomene. Ukázalo se ale, že dobří lidé stále existují.