Nabídla práci bezdomovci. Tohle nečekala

Šokující příběh e odehrál v březnu roku 2016, kdy bezdomovec jménem Marcus vešel do kavárny v v Minnesotě. Podíval se přímo do očí majitelce kavárny paní Cesie Abigail a požádal ji o peníze. Jejich konverzace ale nabrala obrátky a vše vyústilo v něco opravdu zajímavého.

Majitelka byla pozorná

„Proč nemáš práci?“ zeptala se ho majitelka. Neváhala a dodala ještě: „Víš, ani mně nikdo nedá nic zadarmo.“ Bezdomovec řekl ženě, že jeho největší touhou na světě je práce. Kvůli své kriminální historii je však všude odmítnut a nucen bojovat na ulici o svůj život.

Dojemná historka

Marcusův příběh zasáhl srdce majitelky a rozhodla se, že mu pomůže. Nelíbilo se jí, že by toho muže měla poslat ven, aby živořil, když má zájem pracovat.

Čtěte také: Nečekaný zvrat v případu pádu dítěte z trajektu: Policie odhaluje matčinu roli ve vraždě

Když viděla, jak Marcus vchází dveřmi dovnitř, smutný a špinavý, srdce jí z toho pohledu pukalo. I když hodně pracovala sama, bylo vidět, že muž  potřebuje pomoc. Viděla, že se toho bude muset ten muž spoustu naučit, ale rozhodla se, že mu dá šanci.

Bezdomovec byl nadšený

„Chceš pracovat?“ zeptala se majitelka muže.  „Mám pro tebe práci a na konci dne ti můžu zaplatit,“ dodala. Bezdomovec se usmál a řek, že bude opravdu rád a pomůže s čímkoli.

Pomohl vynést odpadky, umýt nádobí a dělal i další podobné věci. Když mu majitelka poprvé zaplatila, udělal něco nečekaného. Nakoupil z toho jídlo v její kavárně. Trval na tom, že jídlo zaplatí, jednoduše proto, že se cítil dobře, když to dokázal.

Díky své nové práci našel Marcus sebevědomí

„Dělejte s někým každý den něco hezkého a nehodnoťte ho, protože potřebuje pomoc. Nikdy nevíte, jaké okolnosti ho do té situace přivedly. Existují ti, kteří si zaslouží další šanci,“ klade majitelka na srdce všem ostatním.