Nachlazení, chřipka nebo záněty dutin-jak se jim vyhnout?

Hlava patří mezi části těla, které jsou v zimě velmi náchylné k nemocem a infekcím. Postihnout vás může nachlazení, chřipka nebo zápal plic. Všechny tyto potíže jsou velmi komplikované a vyplatí se mít na paměti, že si můžete pomoci domácími metodami, které ochrání vaše zdraví.

Pomoci mohou i doplňky stravy

Jestli si chcete budovat imunitu, musíte pravidelně jíst zeleninu a ovoce, a dopřát si také kvalitní tuky, které vám přinesou sílu a zdraví. Jestli ale nejste milovníkem zdravého životního stylu, možná budete překvapeni, kolik nemocí si tím můžete způsobit. Pokud neholdujete zelenině a dalším zdravým potravinám, imunitu můžete nastartovat také doplňky stravy nebo léky.

V našem případě se ale zaměříme na domácí metodu, která vám pomůže od prvních příznaků zánětu dutin nebo jiných komplikací. K výrobě domácího léku budete potřebovat pouze jeden hrnek jablečného octa a jeden kořen zázvoru. Nejdříve zázvor nastrouhejte, smíchejte celý hrnek s jablečným octem, nalijte směs do lahvičky, zavřete a uschovejte.

Čtěte také: Obyčejná okurka umí eliminovat toxiny, hydratovat tělo i pomoci při hubnutí

Směs schovejte a použijte až za deset dní

Směs byste měli uchovávat při pokojové teplotě deset dní, ale musíte s nádobou třepat, aby byla směs dokonalá a dala se použít. Do směsi pak namočte malý ručník a položte si ho na obličej. Inhalujte směs a dělejte tak 5-10 minut. Opakujte po tři dny a uvidíte, že brzy budou výsledky.

Můžete si také dopřát více vitaminu C, který najdete především v ovoci. Podpoříte svou imunitu. Vhodné je také otužování, které je tělu velmi prospěšné. Můžete začít chladnější sprchou, kterou budete každý den absolvovat. Pokud nejste na zimu zvyklí, dělejte velmi opatrně, abyste neměli šok. Po nějaké době zkusit vlézt do chladné řeky nebo rybníka. Otužování má na tělo velmi dobrý vliv, protože si rozproudíte lymfatický systém a získáte odolnost, která je v zimě potřeba.