Nad bolestí lze vyzrát i jinak než s léky

V současnosti se stále více lidí snaží obejít bez léků, pokud to není nezbytně nutné. Pryč jsou časy, kdy si každý vzal automaticky pilulku na bolest pokaždé, když ho začalo něco trápit. S lepší informovaností o složení a vedlejších účincích veškerých medikamentů, se lidé začali více snažit řešit své potíže alternativním, přírodním způsobem. Jak se bez prášků zbavit nebo zmírnit bolest?

Následující rady jsou ale i pro jedince, kteří léky na bolest čas od času užívají. Někdy se může stát, že bolest hlavy, zubů, zad a dalších částí těla přijde, ale vy nemáte žádný z léků proti bolesti po ruce. Lékárny jsou zavřené, anebo jste zrovna na místě, kde se nemůžete nikam dostat (např. zavření na horské chatě uprostřed lesů). V takovém případě existuje několik způsobů, jak si můžete pomoci sami, a to především:

  • změnou ve složení vašeho jídelníčku,
  • vyšší hydratací organismu (pití více tekutin),
  • určité cviky dokáží také pomoci (např. od bolesti zad nebo od migrény),
  • využití bylinek.

Bolesti hlavy

Migrény a bolesti hlavy patří mezi nejčastější důvody, proč lidé sahají po lécích na bolest. Základním řešením těchto potíží je zvýšit příjem tekutin. Pravidelným pitím čisté vody vaše potíže úplně zmizí. Častou příčinou je totiž právě nízký příjem tekutin v těle, tedy dehydratace. Spolehnout se můžete i na další trik, kterým můžete reakci ještě posílit.

Čtěte také: Pití mléka se skořicí vám pomůže lépe usnout

Vyšší příjem tekutin je klíčovým. Chcete-li ale účinek zesílit, můžete ho zkombinovat s použitím éterických olejů. Zde záleží na tom, co vám osobně vyhovuje. Nejpoužívanější je mátový nebo levandulový, které můžete zředit v kokosovém oleji. Pro úlevu naneste pár kapek přímo na čelo.

Bolesti zubů

Dalším z častých potíží, jsou bolesti zubů. Pěstujete-li si doma mátu, máte vyhráno. Máta je úžasně zklidňující, antibakteriální a působí jako analgetikum. Stačí, když mátové listy svaříte po dobu 20 minut. Teplou (ne horkou) mátovou vodou si poté vyplachujte ústa. Bolest zaručeně rychle pomine a nebudete se muset dopovat chemií.

Stejně skvělý je v tomto případě hřebíček. Ten můžete naložit do studené vody, anebo si jej jednoduše vložit do úst a chvíli do tam nechat. Pokud se rozhodnete pro výluh, držte do v ústech tak dlouho, jak to jen bude možné. Zajisté sami ucítíte na vlastní kůži, jak se bolest i nepříjemný pocit stahuje a postupně mizí.