Nádržka toalety: Čistíte ji pravidelně?

Představte si, jak dlouho zůstane voda čistá, pokud ji nalijete do kbelíku a necháte stát bez povšimnutí. První dny bude dokonale průzračná, ale později se v ní začnou hromadit bakterie, zakalí se, a dokonce i zasmrádne. Stejně funguje voda v nádržce u toalety, kde taktéž dlouhodobě stojí na jednom místě, dokud se nespláchne.

Špína přibývá s časem

Stěny se postupně obalují, stávají se slizkými, usazeniny se navyšují a záchod může začít protékat. Proto je vhodnější i takový zakrytý prostor pravidelně udržovat, aby vás pak nepřekvapily nečekané komplikace. Nechcete přece, aby se účet za vodu neustálým protékáním stále zvyšoval.

Zachrání vás prevence

Ve vodě se nachází spousta solí. Ty je třeba rozpustit. Proto by vaše kroky měli vést do drogerie nebo oddělení supermarketu, kde najdete rozpouštěče takových látek. Stačí vám jedno víčko a mnohdy i jen pár kapek, aby se tekutina v nádržce opět dokonale vyčistila. Když budete postup pravidelně opakovat, nehrozí, že by se nádržka časem zašpinila a přestala fungovat. Tím ušetříte nejen za vodu, ale také za nový záchod.

Čtěte také: Sedněte si každý den na 20 minut do slané vody a zažijete zázrak

Domácí prostředky

Nemusíte na nic čekat a do úklidu se pustit ihned. Pomocníky, kteří vodu vyčistí, najdete totiž i doma. Jedná se například o aviváž, která není příliš finančně náročná a při pravidelném lití do nádržky způsobuje zázraky.

Můžete do nádržky dát také plastovou lahvičku, ve které bude aviváž, a propícháte ji malými dírkami. Bude se uvolňovat postupně a vy tak na několik týdnů budete mít po starostech. Intenzivním a rychlým řešením je ocet, který sice sám trochu zapáchá, ale ničí bakterie a hnilobný zápach. Neváhejte proto trochu do nádržky nalít a několikrát za sebou spláchněte.