Nahrávka ukazuje, jak kůň truchlí nad ztrátou svého nejlepšího přítele

Žádná slova nedokážou přesně vyjádřit bolest, kterou cítíme při ztrátě někoho blízkého. Vědomí toho, že už nikdy neuvidíme a nebudeme s osobou, která měla zvláštní místo v našem životě, je velmi těžké snést. Není tedy překvapující vidět výbuch emocí a slyšet sentimentální příběhy během pohřbu. Vždyť není snadné loučit se s osobou, která hrála velkou roli v našem životě.

I když je normální vidět lidi truchlit nad smrtí svých blízkých, vidět zvířata truchlit nad smrtí svého člověka je jiná záležitost. V průběhu let byla schopnost zvířat cítit emoce, jako je radost, smutek, lítost, nadšení a další podobné pocity jako lidé, zpochybňována. Nicméně, nové výzkumy ukazují, že zvířata jsou stejně schopná cítit emoce jako lidé. Jediný rozdíl spočívá v tom, že lidé mohou zpracovat, proč cítí určité emoce, zatímco zvířata ne.

https://pixabay.com/

V této dojemné události se ukazuje, že zvířata, konkrétně v tomto případě kůň, jsou schopná projevovat lásku, smutek a žal nad ztrátou svých bližních, stejně jako lidé.

Wagner Lima a jeho kůň Sereno byli nerozlučnými přáteli. Lima však zemřel při nešťastné dopravní nehodě na cestě domů, což způsobilo nevýslovnou ztrátu pro jeho rodinu, přátele a také pro jeho koně. Během pohřebního průvodu se kromě rodiny, přátel a blízkých shromáždilo také mnoho lidí z okolí, kteří si Wagnera a jeho koně vážili. Ačkoli bylo zjevné, že Wagner s koněm Serenem byli blízcí přátelé, lidé si uvědomili, jak moc kůň truchlil během samotného pohřebního průvodu.

Čtěte také: Nemáte toto maso doma? Potravinářská Inspekce varuje před kuřecím masem z Tesca. Je v něm salmonela

Když se pohřební vůz s rakví dostal na místo setkání, zdálo se, že kůň Sereno věděl, že se loučí se svým nejlepším přítelem. Rozrušený kůň se poté přidal ke zbytku průvodu, který vedl Wagnerův bratr, aby doprovodil Wagnera na jeho poslední cestě na hřbitov. I když se Wagner už na zemi nevrátí, jeho kůň Sereno si jeho památku uchová a Wando, Wagnerův bratr, se postará o to, aby se kůň necítil sám. Dostane se mu totiž péče a lásky, aby mohl pokračovat v životě bez svého nejlepšího přítele.

Tento dojemný příběh ukazuje, že zvířata jsou schopna projevovat emoce a mít velká srdce jako lidé. Tento příběh nám připomíná, jak moc jsou naše vztahy důležité a jak je důležité projevovat lásku a péči o naše milované osoby, i o naše zvířecí přátele.