David Hampl
15 února, 2019

Občas nám přijde, že se v našem životě stane až neuvěřitelná věc a záhada, kterou neumíme nijak logicky vysvětlit. O to větší tajemství je, když se daná podivnost děje pokaždé ráno. Buď uvěříme, že se jedná o zázrak nebo se pokusíme dané věci přijít na kloub. Vybereme-li si druhou možnost, budeme možná ještě překvapení, než kdyby se doopravdy kolem nás děly nadpřirozené jevy – přesně o tomhle pojednává video, jemuž nebudete moci uvěřit. Je prostě kouzelné!

Záhada s pouštěním koní na pastvu

Majitelé farmy zčista jasna začali mít problémy na svém pozemku. Nikdy se jim nic neztratilo, nikdy nezaznamenali pohyb neznámého člověka ve svých prostorách, ale vždy ráno jim někdo vypustil všechny koně, které měli na daném místě ustájené v boxech, na pastvu. Koně se v klidu pásli a nic jim nescházelo. Ale jak se tam vůbec mohli dostat? Toto otázku si majitelé farmy kladli velice dlouho, protože děj se opakoval pravidelně každý den. Po čas je napadlo, že pořídí kameru, která bude nepřetržitě stáje a koně snímat, aby tu záhadu jednou provždy rozluštili. To, co na záznamu viděli, je velice překvapilo a zároveň pobavilo. Sami budete valit oči, až si záběry pustíte. A co že se vlastně dělo, že byli koně bez zapříčinění majitele každý den vypuštěni na pastvu?

Kdo měl celou záhadu na svědomí?

Kamera prozradila něco velice překvapivého. Koně nepouštěl z vtipu nikdo z farmy, kdo by si dal tu práci a každý den by si přivstal. Dokonce se nejednalo o žádný žertík úplně cizí osoby, která by se ke stájím přikradla a samozřejmě ani ducha na záznamu nenajdete. Celou událost má na svědomí jedna velice inteligentní klisna jménem Mariska plemene fríský kůň. Ta je tak šikovná, že si dokázala poradit s klapkou nejen na svém boxu, ze kterého následně mohla v klidu odejít, ale myslela i na další koně a vypustila je stejným způsobem jako sebe. Možná už jste slyšeli o neuvěřitelně chytrých psech, delfínech, prasátkách, ale s takto inteligentním koněm jste se určitě ještě nesetkali. Nikdo to klisnu neučil jako cirkusový trik – sama zjistila, jak se z boxu dostat a co víc, pomohla i dalším kamarádům k rychlejší cestě na pastvu.

Skvělé video, které musí vidět každý

Pokud chcete vidět, jak to klisna zvládla, určitě si pusťte video s názvem „Mariska A.K.A. Houdini“. Uživatelka MistySandy ho nahrála na Youtube v roce 2013 a dodnes nepřestává udivovat lidi z celého světa. Do dnešního dne získalo více než dvanáct a půl milionu zhlédnutí. Ještě aby ne, když je tento koník tak šikovný. Jak napsala sama autorka videa: „Our Friesian Mare Mariska, is very good at opening her stall doors, and anything else that might have food in it.“ – Mariska je velice šikovná v otevírání dveří a věcí, ve kterých může být umístěno jídlo.

Sdílejte článek