David Hampl
4 prosince, 2019

Hygiena je velmi důležitá, a to především v dnešní době. Neustále se ocitáme na nejrůznějších místech plných bakterií a nečistot. Pokud tedy nechceme něco chytit, je nezbytně nutné dodržovat základní hygienické předpisy. Je důležité udržovat čisté a krásné nejen sebe, ale také prostředí, ve kterém žijeme. Z toho důvodu vám nyní nabídneme úžasnou metodu, díky které budete moci hygienu sebe prostředí dodržovat snadno, rychle a s radostí.

Levněji a šetrněji

Miliony lidí kupují čistící prostředky, které zaplavují regály obchodů. Mnoho z těchto jedinců ovšem zapomíná na to, že takové prostředky jsou nejen škodlivé a toxické, ale často také neúčinné. Kupování takových prostředků je tedy kontraproduktivní a mnohdy se zbytečně prodraží. Existuje mnohem lepší a levnější řešení. Pro úklid našeho domova, koupelny, kuchyně a dalších prostor, existuje několik jednoduchých triků, díky kterým dosáhnete báječných a pozoruhodných výsledků.

Ideální pro alergiky

Předkládáme vám návod, jak udržet čistou troubu pomocí dvou jednoduchých a snadno dostupných ingrediencí. Navíc je následující trik určen i pro ty, jež trpí alergickou reakcí na čistící prostředky. Stejně tak je určen pro lidi, jež nemají chemikálie v oblibě.

Jedlá soda a citron

Pro celý čistící proces trouby budete potřebovat pouze citron a jedlou sodu. Nejprve z trouby odstraňte veškeré zbytky potravin a očistěte ji od nečistot. Vymačkejte šťávu z šesti citronů, do šťávy nasypte hrst jedlé sody a pořádně promíchejte. Tento roztok dokáže báječně rozpustit usazeniny. Roztokem namažte boky trouby a nechte to působit zhruba jednu hodinu. Poté stačí otřít vlhkým ubrouskem nebo kusem látky. Stejný postup použijte i pro očistu pračky nebo jiného spotřebiče. Půlkou citronu s jedlou sodou můžete vyčistit také rošt grilu. Uvidíte, že výsledky vás ohromí.

Sdílejte článek