David Hampl
13 října, 2019

Většina lidí sice dárky ráda dává a kupuje, nicméně nejtěžší často bývá vůbec přijít na to, co bychom chtěli blízkému člověku, ať už k narozeninám, Vánocům či jiné příležitosti, vlastně dát. My vám dnes přinášíme originální nápad na velmi osobní a jedinečný dárek, kterým uděláte radost každému a navíc ho během několik sekund sami vyrobíte – duhový hrníček.

Co budete na výrobu našeho originálního dárku potřebovat?

Základní pomůckou je hrnek či hrneček, velikost záleží čistě na vás, důležité je, aby byl pouze bílý, tedy bez jakéhokoli potisku či nápisu. Dále budete potřebovat lak či laky na nehty, párátko a misku s teplou vodou.

Jak malovaný hrníček vyrobit?

Nejprve teplou vodou naplňte misku tak, jak chcete šálek do misky ponořit, obecně se ale doporučuje miska větší, aby se do ní šálek vešel celý a vám se s ním lépe manipulovalo. Následně si připravte jeden nebo více laků na nehty různých barev, záleží na tom, jak barevný motiv chcete na hrníčku vytvořit. Kápněte několik kapek laku do misky s vodou a počkejte několik sekund, než se lak začne s vodu místit. Poté můžete případně stejným způsobem přidat i druhý lak na nehty. Následně za pomoci párátka do sebe laky zapracujte a vytvořte z nich zajímavý design, který si přejete na hrníčku mít.

Posledním krokem už je jen rychlé ponoření hrníčku či jeho spodní poloviny do vody s lakem. Stačí hrnek uchopit za ouško a pomalu ho poválet po hladině. Barevný vzor se na hrnek snadno přenese a přichytí. Hrníček nechte poté asi dvě až tři hodiny uschnout a originální dárek je hotový. Hrníček pouze postavte na papírovou utěrku a nechte volně uschnout, ničím ho neotírejte, mohlo by dojít k rozmazání vzoru. Při předávání vašeho dárku raději nezapomeňte říci, že je vhodnější hrnek nemýt v myčce a nedávat do mikrovlnné trouby. Mimochodem stejným způsobem se dají originálně vyzdobit například i velikonoční kraslice.

https://www.youtube.com/watch?v=uL5oBMF7zNQ

Sdílejte článek